Yamaha XT 660 Z Tenere (2014)

Vlastník onarb76
Vloženo 15.7.2014
Aktualizováno 28.5.2018

Vloženo: 27.09.2014, Uskutečněno: 27.09.2014, Zhlédnuto: 34x

V tomto mizernom upršanom roku menej jazdím čo u mňa spôsobuje rôzne abstinenčné príznaky , viacej behania po rôznych motorkárskych fórach, sledujem kde by som čo na mašine vylepšil a podobne...
-Jazdievame aj nejaký ten offroadík ( v rámci možností stroja a jazdca samozrejme) a štvala ma výška tenerky (ja 178cm)... s prepákovaním som špekulovať nechcel a tak som sa rozhodol pre zníženie sedadla. Touratech a iný predajcovia ma dostali cenou okolo 300-400€ za nové sedadlo??? brrrrr. Pár rád a typov od kamaráta čalúnnika a dal som sa na to doma. Odčalúnil som ho, zrezal som 3cm z peny, dôkladne dohladka obrúsil, nastriekal ,,odlepovacím,, lepidom a nanovo som natiahol pôvodný potah. Jedna z najlepších úprav aké som urobil, a nie je táto úprava na mašine poznať- sedadlo vyzerá ako nové.
- v rámci ochrany zraniteľných častí mašiny som sa rozhodol pre ochranu chladiča, pozeral som kovové kryty na internete 50-70€ čo mi prišlo za takú blbinku veľa. zohnal som kovovú mriežku, dal som ju do čiernej matnej farby a uchytil plastovými sťahovacími páskami na pôvodnú mriežku chladiča. všetko funguje ako má a vyzerá to normálne. cena 0,-€.
-podarilo sa mi zohnať deflektor Touratech a nahodil som ho na pôvodné plexi - paráda, oveľa menej fučí EDIT: pôvodné nadšenie z Touratech deflektoru rýchlo pominulo - po pár výjazdoch s deflektorom som si všimol, že mi chýbajú 2 skrutky čelného plexiskla ( myslel som že asi v dôsledku väčšej páky atď... ) Pri demontáži plexi som zistil, že skrutky som nestratil - ale boli ,,odstrihnuté,, hlavičky na komplet všetkých šróboch + ako bonus najskôr jemné a neskôr poriadne praskliny celého čelného plexiskla !!! Tento doplnok sa mi neosvedčil.

onarb76 (0) napsal 06.02.2015 v 09:43

vasucitel: nastriekal som lepidlo v spreji od f. ,,Presto,, //www.motipdupli.cz/dep/429-lepidlo-ve-spreji-presto/ . Pokiaľ chceš aby to bol ,,dočasný,, spoj tak nastriekaš len jednu z lepených strán.

môj postup: sedlo som opatrne rozobral- teda som povyťahoval sponky (nie všetky- zadné som nechal), ktoré zospodu držali poťah, stiahol som kožený poťah- nie celý, zadný časť ktorú som neupravoval som nechal pripnutú ( je to jednoduchšie potom pri opätovnom čalúnení nemusíš dávať taký pozor či to bude symetricky a podobne, lebo ťa to ,,nepustí,,) Ja som po vyrezaní a dôkladnom obrúsení molitanu nastriekal lepiacim sprejom poťahovú kožu lebo molitan ,,pije,, . Tak ako som to spravil je to jazdené jednu sezonu a je to na 100%. Hlavne treba dôkladne obrúsiť !!! najskôr som si na molitanovú výplň centrofixkou dôkladne rozmeral a nakreslil čo chcem vyrezať- na rezanie som použil klasický dlhý zúbkovaný nôž na chlieb- potom brusne papiere 40,80 a dohladka 200- potom som kožený poťah poriadne natiahol aby to pekne sadlo - stiahol som to lepiacou papierovou páskou cca na 30 minut aby to trochu chytilo a potom som poťah prisponkoval zospodu sedla tak ako bol aj originál, klasickou silnou sponkovačkou.//www.toolshop.sk/rucne-naradie/sponkovacka-profi/. dĺžku sponiek som dal presne takú istú ako boli originálne. To lepidlo drží len ako ,,suchý zips,, aby sa ti nestalo, že po opakovanom očalúnení ti bude nejaká časť čalúnenia ,,odstávať,, od molitanovej výplne. Pri lepení nastriekaj lepidlom len vrchnú časť sedla (tú kde sedíš) boky poťahu nepriliepaj k molitanu!!! lebo pri sedení/vstávaní molitan ,,pruží,, a ak by si prilepil aj boky čalúnenia tak by sa ti na čalúnení potom robili ,,vrásky,,. ... to je celé, mne to zabralo cca 2hodinky a to som neni nejak extra šikovný

vasucitel (0) napsal 06.02.2015 v 07:48

Jaké "odlepovací" lepidlo jsi na sedlo nastříkal? Taky uvažuji o snížení sedla.

Driver-toys (1) napsal 27.09.2014 v 18:09

Draku sedlo se ti fakt povedlo, snižování mašiny určitě nedělej, to bys litoval. Úpravy za pár kaček - to se mi taky líbí ! Jen příště neřeš motokrosovou fólii a zajdi do Papírnictví, tam maj průhlednou za pár kaček a udělá ti stejnou službu.

• široké enduro stupačky

Na anglickom fóre som našiel kontakt na českého výrobcu širokých nerezových enduro stúpačiek ;-) Slovo dalo slovo a moja Tenerka dostala na vianoce darček. ;-)

Vloženo: 08.12.2015
    Uskutečněno: 08.12.2015
  • ručná prezúvačka pneumatík

Na mašine prezúvam pneumatiky vždy doma a doteraz som to robil vždy klasicky monterpákami ,,na kolene,, . Pár krát to bolo celkom slušné trápenie :-) preto sme si s kamarátom vyrobili ručnú prezúvačku . Montážna hlava kú

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.05.2015
    Uskutečněno: 31.05.2015
  • Motovaky.cz

Bočné hliníkové/plastové alebo iné pevné kufre som nechcel (hmotnosť, oprava pri poškodení na cestách, cena a podobne) a rozhodol som sa pre mäkkú batožinu. Vyrobil som si doma homemade držiak na batožinu (skoro kópia or

Vloženo: 05.05.2015
    Uskutečněno: 05.05.2015