VOR EN 503 (2002)

Vloženo 21.1.2014
Aktualizováno 17.6.2020

Samotišky, Velká Bystřice, Hlubočky, Jívová, Dolany

Vloženo: 22.07.2014, Uskutečněno: 20.07.2014, Zhlédnuto: 9x

Odpolední vyjížďka po práci na kochačku s mojí slečnou za mnou a terénní vložkou včetně 5ti brodů, a políbením země před námi.
Až do Hrubé vody je to pochodička, na kochačku po silnici. V Hrubé vodě silnice končí, přechází v polňačku mezi chatama, až se změní v lesní cestu s 5ti brody, pak to jde naopak, polňačka, a silnice domů.
Silnice tentokrát nic zajímavyho, krom zastávky ve skiareálu v Hlubočkách, takže přejdu rovnou k brodům. Vzledem k autálnímu horkymu počasí všechny s vodou tak po kontníky. Všechny jsem projížděl pomalu a opatrně, abych nás nenamočil no a přes jeden jsem jel tak pomalu, až mi zo zdechlo takže jsem se přeci jen namočil. Kočena se nechtěla namočit, tak jsem to zkusil nakopnout, ale napřed jsem musel vyřadit, což se mi nedařilo, takže kočena nakonec přeci jen musela do vody a já pak dostal kopanec pod koleno nakopávačkou, protože mi sklouzla mokrá bota. Další 2 brody už jsme měli v botách, takže nebylo třeba řešit rychlost při pojíždění. Vyjeli jsme z lesa u Jívové, ještě nebylo moc pozdě, takže to vezmeme ještě přes Domašov (zkonzrolovat další vlek) a Hraniční petrovice domů. Za Petrovicema jsem zastavil, abych si upravil sluchátko v helmě, vyklouzlo mi. Nu a zastavil jsem u takové polňačky, podle stop se tam otáčejí traktory, takže taková prašná smyčka. Ríkám, je to supermoto, musím vyzkoušet, co to dělá na takovym prachu. No chvíli jsem si tam tak blbnul, pověřil kočenu, ať udělá pár akčních záběrů no a co myslíte, v posledním kolečku, kdy už mě nenatáčela, tak mi podjelo přední kolo a motorka byla na zemi a já stál vedle a máchal ručičkama výhoda těchhle motorek je, že se jim hned tak něco nestane, takže jsem narovnal blástr, otřel prach a mohli jsme jet poklidně domů. Dohromady cca 60km za cca 2,5h, zadky bolavy, ale už se lepšíme, dřív byl výkon na tom zvládnout 40km :-B

• motor vrčí

Proběhl první start. Sice to nešlo úplně hladce, ale nakonec jsem to nastartoval :-) Problém byl v moc utaženym dekompresoru, takže komprese šla ven. https://www.youtube.com/watch?v=cQJKbMXUC7w

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 02.09.2015
  • motor do rámu, kyvka, práce na motoru

Po delší době záznam do deníku. Od posledně proběhlo následující: lakování celého rámu, lakování plastových částí, lakování karterů, lakování krytů motoru nákup nového: píst, ventily, ojnice, gufera, o-kroužky, někter

Vloženo: 02.09.2015
    Uskutečněno: 08.08.2015