VOR EN 503 (2002)

Vlastník klubko
Vloženo 21.1.2014
Aktualizováno 17.6.2020

Vloženo: 23.04.2014, Uskutečněno: 23.04.2014, Zhlédnuto: 5x

Tak jsem dodělal zadní stupačky. Myslím, že se docela povedly. I když, jak už jsem se s mladou stihl přesvědčit, pro 2 tahle motorka fakt moc není ale tak sem tam ji svezu

• výměna oleje po cca 13mth
  • trochu jsem motorku snížil na vidlích
  • nastříkal jsem kryt zadního brzdovyho válce
  • zjišťování proč nesvítí potkávací světlo-prasklo vlákno, koupit novou žárovku
  • mazání řetězu
  • jo a pro změnu už to zase nejede

Myslel jsem, že nákupem origo indučky bude problém vyřešen. Vypadá to, že se znova vysralo zapalování. Na velikonoce jsme vyrazili s tatou (já na VOR, tata na skůtru) vymrskat holky a když jsem z jedné štace chtěl odjet, tak jsem nenastartoval. Skákal jsem na tom několik minut, ale vždycky jen 2x blaflo a nic. Tak jsem se na to vysral, protože to vypadalo, že tam není béňo nebo se ucpala volnoběžná tryska. Měl jsem přepnuto na rezervu a v jedné z hadiček byl vidět bordel. I přesto, že jsem nádrž čistil kua. Tak jsme s tatou zajeli pro béňo, dolil jsem a po několika minutách nakonec horko těžko nastartoval a dojel domů. Odpol. jsem pak jel motorku projet jen tak po dědině, abych to zahřál a mohl vyměnit olej. Jela normálně. Pro jistotu rozborka a očista karbecu. Pak jsem si ještě hrál s dalšíma drobnostma, jako výměna hlavní žárovky a zas to začalo blbě startovat, na volnoběh to nechtělo brčet, až jsem se zase dostal do stavu, kdy to neháže jiskru. Takže kua kde je problém? Už začínám podežřívat generátor, dráty, všechno. Dnes jsem našel na netu, že právě ty generátory se vysíraj a že to opravuje nějaká firma v anglii. No supr :-/ Budu su muset nechat vyrobit stahovák rotoru a podívat se na to.

stastny100 (0) napsal 05.06.2015 v 20:00

Zdar chlapy,tak jsem si pořídil taky Vora 503. Chci vyměnit motorový olej,můžemi poradit co se tam má lít a v jakém množství a zda je tam i olejjový filtr,nebo sítko a kde. potřebuji pak sehant nový polepy zadní stupačky a gufera do tlumičů.Poradí mi někdo kde se to dá sehnat? Děkuji Voráci Jony

• motor vrčí

Proběhl první start. Sice to nešlo úplně hladce, ale nakonec jsem to nastartoval :-) Problém byl v moc utaženym dekompresoru, takže komprese šla ven. https://www.youtube.com/watch?v=cQJKbMXUC7w

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 02.09.2015
  • motor do rámu, kyvka, práce na motoru

Po delší době záznam do deníku. Od posledně proběhlo následující: lakování celého rámu, lakování plastových částí, lakování karterů, lakování krytů motoru nákup nového: píst, ventily, ojnice, gufera, o-kroužky, někter

Vloženo: 02.09.2015
    Uskutečněno: 08.08.2015