Jawa 50/21 Pionýr (1975)

Vlastník Vláďa101
Vloženo 21.2.2014
Aktualizováno 2.3.2014

Oprava a příprava na velkou projížďku

Vloženo: 10.04.2014, Uskutečněno: 07.04.2014, Zhlédnuto: 5x

Fichtl je už dva měsíce doma. A asi tak před týdnem jsem utrhl plynové lanko tak jsem si říkal že by potřeboval trošičku údržby Takže když v neděli jsem lanko vyměnil fichtl měl problém s řazením - ztrácely se rychlosti a řadička na dvojce a trojce se vždy posunula asi o 10 cm dolů než by měla a když jsem měl oddělanej plech tak jsem si všimnul že je plíšek na řadičce nejak divně zohnutý tak jsem hned další den zalezl do dílny a sundal jsem všechny plechy.a zjistil jsem že tyčka řazení vždy na rychlost 2 a 3 proklouzne dírkou v plíšku a podle toho kde se zasekne tak takovou rychlost tam hodí Tak jsem vyměnil celou řadičku a už to funguje tak jak má když jsem měl oddělané plechy tak jsem zrovna sundal i zadní kolo a vyměnil starý ojetý a zpuchřelý plášť za pěkný drapák a když jsem měl rozdělné zadní kolo tak jsem vyměnil celou brzdu Zrovna jsem i napnul řetěz už byl moc volný . Nesvítilo mi ani světlo tak jsem zjistil že je upadlý kontakt na spínači na předním světle ,tak jsem ho připájel. Nastartoval jsem rozsvítil. Krásně to svítilo jak dálkové tak potkávací ale jak jsem přidal plyn tak prasklo jedno vlákno takže mám jen potkávací :) lepší než žádný Chtěl jsem spravit i zadní světlo ale když jsem ho rozdělal tak na mě vykoukla izolačkou přidělaná blikačka z kola Výmysl předchozího majitele Takže to zatím tak nechám. Fichtl je připraven vyjet na Druhou enduro vyjížďku !!!