VOR EN 503 (2002)

Vlastník klubko
Vloženo 21.1.2014
Aktualizováno 17.6.2020

Vloženo: 12.03.2014, Uskutečněno: 12.03.2014, Zhlédnuto: 10x

Když už mám tu terén kozu se silničníma gumama, a jezdím furt silnici, začalo mi nedávno hlodat v hlavě, jak se to bude chovat v terénu. Nuže dneska po práci bylo hezky, takže jsem VORa vytáhl na krosovou minidráhu, na kterou rád jezfím s naší Honda XL 125:
První poznatek při vjezdu na polňačku byl ten, že je to tvrdy jak prase. Nějak jsem se s tím popral a najednou se přede mnou objevil pás polňačky vysypanej nějakou betonovou sutí s velkejma šutrama. No tam mi docela cvakala prdelka, protože na těch šutrech to nepříjemně uskakovalo. Pak zas pár stovek metrů po suché polňačce-pohodička a v poslední části cesty na dráhu mokrá tráva a to byla docela klouzačka
Dojel jsem ke dráze, obhlídl. Zdála se všude suchá. To by šlo. Suchá byla tak z poloviny, druhá polovina mírně rozoraná, už to evidentně někdo na jaře nevydržel a jel to prubnout přede mnou
První kolo jsem jel hodně opatrně, vyzkoušet brzdy, akceleraci, kdy to začne hrabat a hlavně si omrknout dráhu. V jednom místě se kaluž přeci jen našla. Pochopitelně mi tam sklouzlo zadní kolo a zůstal jsem stát, takže slízt z motorky, vytáhnout a znovu a lépěji Další kolo už jsem jel odvážněji. Po dvou kolech jsem musel zastavit, vytřepat ruce a vydýchat :-o fyzička v hajzlu budu muset trénovat Dal jsem pár minut oddech a lupnul ještě další 2 kola. Už docela odvážně, ale pořád dost pomalej než na hondě na drapákách. Pochopitelně A protože už před příjezdem na dráhu jsem přepínal benzín na rezervu, říkal jsem si, že už radši pojedu. Vyfotil machnu na důkaz místo slipů a tradá na pumpu. Jedu jedu a v jedné takové levotočivé, kdy jsem jel na čtverku motor zakuckal, tak jsem vymáčkl spojku, motor zhasl, pustil jsem spojku, motor se nehnul. Zadní kolo šlo do smyku tak, že by se za něj nestyděl ani plochodrážník. Tak už jsem si hledal, kam se zkutálím. Zmáčknul jsem znovu spojku, motorka se narovnala, zavlnila a srovnala. Uf. setrvačností jsem dojel ke kámošovi, kterej mě obdaroval trochou benzínu, pokecali jsme a tradá spokojně bez nehod domů

klubko (18) napsal 13.03.2014 v 08:46

->Daniel_cz: tyjo, ale slušně mě to potáhalo po dráze :-B akorát mě překvapilo, jak se mi na tom blbě jede ve stoje. Jsem se musel trochu předklonit a přišlo mi, že jsem strašně vysoko :-o a ve skocích mi přijde, že to jde dost na předek. Ale já vím prd, jak se má kroska chovat v terénu každopádně jsem čuměl, co i s těma polo slickama to dokáže a kam se to vyhrabe. Až na to bahno, to to nezvládlo

Daniel_cz (0) napsal 12.03.2014 v 20:43

Ty bys potřeboval vyměnit endura za motardy.

• motor vrčí

Proběhl první start. Sice to nešlo úplně hladce, ale nakonec jsem to nastartoval :-) Problém byl v moc utaženym dekompresoru, takže komprese šla ven. https://www.youtube.com/watch?v=cQJKbMXUC7w

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 02.09.2015
  • motor do rámu, kyvka, práce na motoru

Po delší době záznam do deníku. Od posledně proběhlo následující: lakování celého rámu, lakování plastových částí, lakování karterů, lakování krytů motoru nákup nového: píst, ventily, ojnice, gufera, o-kroužky, někter

Vloženo: 02.09.2015
    Uskutečněno: 08.08.2015