Suzuki GSX-R 600 (2002)

Vlastník CZDC1
Vloženo 12.2.2012
Aktualizováno 3.4.2014

Jak mě vypekla baterie :-/

Vloženo: 17.09.2013, Uskutečněno: 15.06.2013, Stav tachometru: 35500 km, Zhlédnuto: 4x

Jednoho krásného dne, konkrétně 15.6.2013, jsme vyrazili s kámošema ( Suzuki SV 650S, Honda CBR600 ) na vyjížďku. Vyjeli jsme směr Pekelné doly a cestou zpět že se zastavíme v Mimoni na letišti. No a jak to dopadlo...?

Vyrazili jsme z Ml. Boleslavi směr Pekelné doly. Jeli jsme svižnou jízdou. Má mašina jela naprosto v pořádku a nic nenaznačovalo nejmenšímu problému. Když jsme dorazili do Pekelných dolu, pěkně jsme se nasytili a po prohlédnutí motorek ostatních návštěvníků jsme vyrazili směr letiště v Mimoni. Cestou jsme zastavili ve vesničce Ploužnice. Když jsme se rozhodli, že budeme pokračovat dále v jízdě, tak to přišlo. Nasedl jsem na mašinu a otočil klíčkem. Koukám a nerozsvítili se ani budíky... zkouším nastartovat, ale mašina ani neotočila motorem. Nestalo se vůbec nic! Jelikož jsme tam byli tři, tak sem se rozhodl, že by jsme ji mohli zkusit roztlačit. Mašinu se nám roztlačit podařilo, říkal jsem si ,,hurá máme vyhráno" a ejhle... po několika metrech chcípla a problém se opakoval. Zkoušeli jsme to roztlačit několikrát. A cca na osmé roztlačení sem ujel asi 5km... nemusím asi vyprávět, jak kluci museli makat, aby tu těžkou mrchu roztlačili. Nakonec jsem motorku nechal v nejbližší vesnici Ralsko. nezbývalo mi nic jiného než sednou ke kámošovi a jet s ním na jeho motorce( Suzuki SV 650S ). Valili jsme domů pro auto. Po cca 4-5h sem se s autem vrátil, mašinu naložil do kufru a mazal domu.Tak dopadla potenciálně dobře naplánovaná vyjížďka.

Když jsem dorazil domů, vyndal jsem z mašiny baterku a hned ji dal na nabíječku. Druhý den jsem baterku namontoval v dobré víře, že bude vše v pohodě, ale ani po nabíjení cca 24h baterie neměla vůbec žádnou kapacitu. Baterie byla vyskartovaná a tudíž úplně k ničemu. Následoval servis ( Suzuki Dvořák ), kde jsem nechal proměřit, zda není důvodem zničení baterie dobíjení nebo něco podobného. Bál jsme se, abych nekoupil novou baterii a hned ji neodpálil. Výsledky měření byly ale pozitivní a problém byl opravdu pouze ve staré baterii, která už měla své nejlepší léta za sebou.

Rád bych tímto poděkoval dvěma bikerům/kamarádům za pomoc při roztlačování a za následný odvoz domu. Díky hoši...

• Servis + úpravy

Zakoupena 2012/leden s najetýma 30 500km,a rovnou provedena příprava na sezónu. - výměna oleje ( Castrol Power Racing 4T 10W-40 )

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.09.2013
    Uskutečněno: 30.01.2012
  • --- Koupě motorky ---

:-DD Suzuki GSX-R 600, r.v.2002 Edice Telefonica MoviStar :-DD Motorka mnou zakoupena v roce 2012/ leden Historie motorky - Motorka původem z Itálie, uvedená do provozu 23.4.2002, dovezená do ČR 23.3.2010 s najetým

Typ: Koupě
    Vloženo: 16.09.2013
    Uskutečněno: 30.01.2012
  • Mé první zkušenosti

Jawa 50/23 Mustang tuším rok 1975 , tenkrát mi bylo 13let. Začaly letní prázdniny, psal se rok 1999 a já byl na prázdninách u babičky. Sousedovic kluci měli tento krásný stroj a já měl možnost poprvé usednout za tuto,

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.09.2013