Suzuki GSX-R 600 (2002)

Vlastník CZDC1
Vloženo 12.2.2012
Aktualizováno 3.4.2014

--- Koupě motorky ---

Vloženo: 16.09.2013, Uskutečněno: 30.01.2012, Stav tachometru: 30500 km, Zhlédnuto: 4x

Suzuki GSX-R 600, r.v.2002 Edice Telefonica MoviStar

Motorka mnou zakoupena v roce 2012/ leden

Historie motorky - Motorka původem z Itálie, uvedená do provozu 23.4.2002, dovezená do ČR 23.3.2010 s najetými 24tis. km. Dále motorka putovala od prvního majitele v ČR z Chrudimi k druhému do Litomyšli, kde byla registrována 5.9.2011. Druhý majitel si ji moc neužil a já jsem se stal hrdým třetím majitelem v ČR už 30.1.2012

Motorka zakoupena v Litomyšli, měla údajně najeto 30 200km , dovoz Itálie (doloženo servisní knížkou). Servisní knížka řádně vedena až do dnešního dne.
Popravně jsem pravost kilometrů neřešil. Myslím si, že v našem statě to je nadlidský výkon dohledat. Stejně tak, zda motorka byla položená nebo ne. Od prodejce jsem se dozvěděl, že motorka byla položená a to na levou stranu, a i proto jsem se na tuto stranu motocyklu pořádně zaměřil. Dal jsem přednost technickému stavu a řádné prohlídce/projížďce před její koupí než na ujišťování, že motorka má skutečné kilometry. Motorka se po vizuální stránce zdála v perfektním stavu, tak došlo na řadu její otestování na silnici. Jelikož byl konec ledna a kolem silnic hromada sněhu + to že bylo drtivých mrazivých 7´C, tak samozřejmě nešlo o žádnou snahu dostat mašinu na hranici jejich možností, ale pořádně vyzkoušet všechny rychlostní stupně, zda nevypadávají nebo zda motorka neunáší k jedná straně a jiné nedostatky.

Shrnutí a mé rozhodnutí? - Mašina se mi líbila, svezení perfektní a prodejce vypadal solidně, nebylo co řešit. Došlo na cenu, která se mi zdála dost vysoká, tak jsme došli k nedostatkům a snížení ceny. Prodejce uznal, že kvůli nedostatkům by měl přemýšlet o snížení ceny a tak jsme si plácli a dali se do vyplnění kupní smlouvy. Prodejce do týdne zaslal všechny podklady pro přihlášení a bylo hotovo.

Nedostatky zjištěné před koupí - sem tam nějaký škrábanec, hlavně levá boční kapota
- zadní pneu k.o. na středu 5% na bocích min.60%
- mašina nebyla připravená na sezónu co se týče údržby.(olej, filtry, kapaliny)
- za necelé dva měsíce končila STK

• Jak mě vypekla baterie :-/

Jednoho krásného dne, konkrétně 15.6.2013, jsme vyrazili s kámošema ( Suzuki SV 650S, Honda CBR600 ) na vyjížďku. Vyjeli jsme směr Pekelné doly a cestou zpět že se zastavíme v Mimoni na letišti. No a jak to dopadlo...?

Vloženo: 17.09.2013
    Uskutečněno: 15.06.2013
  • Servis + úpravy

Zakoupena 2012/leden s najetýma 30 500km,a rovnou provedena příprava na sezónu. - výměna oleje ( Castrol Power Racing 4T 10W-40 )

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.09.2013
    Uskutečněno: 30.01.2012
  • Mé první zkušenosti

Jawa 50/23 Mustang tuším rok 1975 , tenkrát mi bylo 13let. Začaly letní prázdniny, psal se rok 1999 a já byl na prázdninách u babičky. Sousedovic kluci měli tento krásný stroj a já měl možnost poprvé usednout za tuto,

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.09.2013