Suzuki GSX-R 600 (2002)

Vlastník CZDC1
Vloženo 12.2.2012
Aktualizováno 3.4.2014

Vloženo: 17.09.2013, Uskutečněno: 24.07.1999, Zhlédnuto: 1x

Jawa 50/23 Mustang tuším rok 1975 , tenkrát mi bylo 13let. Začaly letní prázdniny, psal se rok 1999 a já byl na prázdninách u babičky. Sousedovic kluci měli tento krásný stroj a já měl možnost poprvé usednout za tuto, pro mě v té době, zabijáckou mašinu. Výsledek... proježděná nadrž na 1 rychlostní stupeň na poli... Musím říct, tenkrát i když se to nezdá, velký zážitek.

Suzuki RM-Z250 rok 2007 , tato zkušenost přišla až v roce 2011/září. To už jsem byl velký kluk ve věku 25let. Kámoš z práce se neustále chvástal jaký má doma stroj a jak moc chce při motokrosových závodech skončit na bedně. Mluvil o tom tak dlouho, že jsem mu řekl, ať mě vezme k nim na dráhu do Benátek nad Jizerou, že si chci zkusit, co na tom je tak zázračného. Samo sebou na dráhu mě nevzal. Když prý neumím jezdit, tak mi stačí pole. Po asi 20 minutovém vysvětlení jak motorku ovládat a jak se vůbec řadí a kde to má brzdy se šlo na věc. Při prvním pokusu o rozjetí mi to chcíplo, ale neztrácel jsem nadšení a na podruhé se to povedlo. Jel jsem převážně jen rovně a byl jsem plný adrenalinu. Když jsem slezl z motorky tak má první slova byla ,,strašně z toho bolí ruce, ale je to fakt pecka´´ na to mi bylo odpovězeno, že to je ,,hovno" Po několika dalších dnech, co jsem u něj najezdil, jsem motorku už zvládal velmi dobře. Nebyl problém jet rychle, zatáčet, skočit si menší skokánky na místní trati, a nebyl problém to zvednout i na zadní a pěkný kus to udržet, jelikož výkon a kroutivý moment 250 ve čtyřtaktu je brutální a motorka velmi lehká a dobře ovladatelná. V tu dobu se mi v hlavě vyklubala myšlenka, že si pořídím vlastní motorku.

Má první motorka - Suzuki GSX-R 600, r.v.2002 Edice Telefonica MoviStar
Zkušenosti z jízdy na motokrosové Suzuki RM-Z250 jsem se rozhodl hned na jaře pořídit si vlastní motorku a volba byla jasná, chtěl jsem motorku do provozu a chtěl jsem něco živého a divokého. Při parametrech mé postavy 178cm/90kg jsem se rozhodl pro silnější stroj a stopětadvacítky nechat u ledu. Tudíž jsem chtěl nějakou šestku. Mám rád rychlou jízdu a líbí se mi kapotované motorky. no a už jsem byl před volbou co si pořídit. Jasno jsem měl jen v tom, že chci šestku a že to musí být Supersport!!! Finanční možnosti byli omezené a tudíž jsem sháněl něco do 80tis. Vybíral jsem z modelu Suzuki GSX-R600, Honda CBR600, Kawasaki ZX-6R Ninja. Vše, co jsem našel, bylo v rozmezí 2001-2004 aby se to dalo za danou částku sehnat. Po prohledání mnoha a mnoha inzerátu a několika návštěv prodejců, jsem se rozhodl pro krásku od Suzuki GSX-R 600, r.v.2002 Edice Telefonica MoviStar

Autoškola - Tak tahle zkušenost se konala v autoškole Vidimský, kde jsem měl možnost vyzkoušet Suzuki SV 650 rok 2005 dále Suzuki GS 500E rok 1991
Suzuki GS 500E - to byl hroznej šrot , který měl blbou baterku a celkově stav byl děs (Přední brzda se zasekávala a stále pískala, jízda byla možná jen na sytič, nedržela volnoběh)
Suzuki SV 650 - To bylo to nejlepší čím autoškola disponovala a musím uznat, že se na ní jezdilo velmi dobře, byla lehká a dobře ovladatelná. Pro autoškolu perfektní volba

Suzuki SV 650S rok 2004 , první jízda byla cca.100km v den, kdy ji kamarád zakoupil a neměl řidičák. A tudíž jsem mu ji odvezl po vlastní ose domů já. Pak bylo ještě pár menších projížděk (STK, garáž) .Prostě když ji bylo potřeba někam dovézt. Jízdní vlastnosti byly znát hned po prvních kilometrech. Velice dobře ovladatelná, lehká do zatáček, a když sem vzal za plyn, tak brutální nárůst výkonu dvouválce byl na místě. Osobně tuto motorku hodnotím kladně, bylo to pěkné svezení, velké plus přikládám k ovladatelnosti této motorky.

Yuki 125RS rok 2010 , první svezení proběhlo v den koupi pro mého 16letého bratra. Co se týče koupi, motorka měla najeto 7tis. km a byl to rok 2010. Za dané peníze to byl nejlepší kup, co mohl asi udělat, jelikož peněz v 16 letech moc neměl. Když opomenu výkon, kterým disponuje, tak je to velmi pěkná motorka, která vizuálně působí ne jako 125dváca, ale klidně by mohla vzhledově připomínat kde jakou ČZ 175ku. Co se týče jízdních vlastností, svezení vůbec nebylo špatné. Motorka i ve dvou lidech (s bratrem) jela velmi dobře a to mám 90kg a 60kg bratrových. Přitom nebyl problém jet 100km/h. Se spotřebou 2,5-3L na 100km je to ježdění za pusinku.

Yamaha FZ6 Fazer S2 rok 2007 , První jízda proběhla v den, kdy si můj bratranec konečně srovnal v hlavě, že skůtr není správná volba a rozhodl se pro pořádnou mašinu . Rozhodl se pro Yamahu,a tak jsme se jeli podívat, kde co nabízej a narazil na tuto motorku. Motorka Top stav a tak nebylo co řešit už při první prohlídce. Perfektní kus za perfektní cenu. Další možnost projetí a zároveň ji zatopit trošku v kotli bylo na Letišti v Mimoni ,kde mi ji půjčil a já ji trošku prohnal. Jízdní vlastnosti byli opět velmi kladné, ovladatelnost, výkon. Jedinou věc, kterou bych vytknul této motorce, je posed. jsem zvyklý ze svého GSX-R , a proto mi posed opravdu nevyhovoval.

tpokorny (0) napsal 04.10.2013 v 11:04

Jen doplním, že posed u Fazera je naprosto parádní. Je to o zvyku a prioritách . Bratranec

• Jak mě vypekla baterie :-/

Jednoho krásného dne, konkrétně 15.6.2013, jsme vyrazili s kámošema ( Suzuki SV 650S, Honda CBR600 ) na vyjížďku. Vyjeli jsme směr Pekelné doly a cestou zpět že se zastavíme v Mimoni na letišti. No a jak to dopadlo...?

Vloženo: 17.09.2013
    Uskutečněno: 15.06.2013
  • Servis + úpravy

Zakoupena 2012/leden s najetýma 30 500km,a rovnou provedena příprava na sezónu. - výměna oleje ( Castrol Power Racing 4T 10W-40 )

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.09.2013
    Uskutečněno: 30.01.2012
  • --- Koupě motorky ---

:-DD Suzuki GSX-R 600, r.v.2002 Edice Telefonica MoviStar :-DD Motorka mnou zakoupena v roce 2012/ leden Historie motorky - Motorka původem z Itálie, uvedená do provozu 23.4.2002, dovezená do ČR 23.3.2010 s najetým

Typ: Koupě
    Vloženo: 16.09.2013