BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník O.N.E.
Vloženo 4.7.2013
Aktualizováno 24.3.2020

Vloženo: 27.07.2013, Uskutečněno: 22.06.2013, Stav tachometru: 50000 km, Zhlédnuto: 4x

Tak zas s partou motorkářů od BARON mb vyrážíme směr dobrodružství.Tentokrát vybíráme Albanie.Cestu jsme měli naplánovanou jako takovej menší okruh.Jeli jsme Rakousko-Slovensko-Maďarsko-Srbsko-Kosovo-Makedonie-Albanie-Čeerná Hora-Bosna a Hercegovina-Chorvatsko-Maďarsko-Slovensko a domů Bylo to necelých 5tis km za 14dnů.Složení strojů bylo taky víc než zajímavý...BMW R1150GS,BMW 100GS,Africa Twin 750.KTM 990 adventure,KTM 1190 R adventure,Triumph Rocket III a Aprilie 1000 RSV poslední dvě jmenované nej endura výpravy!
Vyráželo se v sobotu v deset od pumpy směr Zlatý Písky..já ještě v devěd přezouval a měnil olej.Připravenost dokonalá kluci měli trpělivost a počkali.Vyjelo se cca o hoďku dýl ve 4 motorkách.Zbytek nás měl dojet,dva nás dojeli kousek před Znojmem.A nevěřil jsem že sedmej člen vypravy vůbec dorazí a že se někde potkáme.Protože se domlouvali den (noc) před odjezdem cestou z vinárny a pár sms typu "asi na Slovensko nevím někdy navečír atd" takové přesné info.O to bylo větší překvapení když jsme čekali v odbočovacím pruhu do kempu na semaforu a v tom hroznej rachot...Tůša na Míli sice cestou potratil spacák ale to vůbec nevadilo.Myslím kdyby jsme se sebe líp domlouvali tak by to tak pěkně nevyšlo
Cesta byla super,příroda nádherná zas mám na co vzpomínat.První dva se odpojili na začátku Makedonie a mastili to směr Chorvatsko a Italie no a my pokračovali níže do Makedonie a pak konečně do vysněný Albánie Po dvou dnech jsme se v Albánii rozdělili.Já jel s kolegou na KTM domů rychlejším tempem ale přitom nic jsme nevynechali...jen pár kaváren denně Jeli jsme podle plánu.V horách jsme prolezli staré muniční sklady vytesané do hor,posbrali pár vostrejch na památku,posvačili u vodopádu s místní krávou (4nohou),v řece vychladili pár lahváčů,vinko a pokračovali dál.Hodně mě překvapil ten rozdíl v životní urovni lidí,v horách osla nebo hejno koz a dole ve městech Géčka mercedesi,Dodge Viper,Audi,BMW,MB,vrakoviště Porsche a na prašný cestě stál maník na ducati 1199 panigale Nejbližší asfalt 50km!!!
Jednou jsme v horách pěkně zmokli a kaluže přes celou cestu hluboké po kolena,bahno,šutry a nakonec jsme dojeli místní mikrobus a předním se utrhla cesta i se svahem...to byl mazec. Musím pochválit Bramburku,jela do pěti litrů benzínu a bez sebe menšího problému,kluci taky v poho...
Vložil bych sem třeba video jak jsme tahali motorky bahnem,které se propadalo pořád níž a níž a jak se to dá zvládnou na Triumph Rockek III s prstem v nose ale jsem počítačovej negramot tak máte smůlu
Nevim jsem plnej zážitků až z toho nevim co psát nejlepší je to za žít
Kam příště???To nevím...to je ještě ve hvězdách ale určitě chci jet možná ještě letos do Černý Hory,ta mě hooodně překvapila
Zas jednou super výlet s motoklubem BARON

foky (156) napsal 27.07.2013 v 23:19

Ty krávo

pernik92 (163) napsal 27.07.2013 v 17:41

Albánie je parádní
a poklonu hlavně borcovi na Rocketu

• Šolta 2014

Letos žádná expedice (nooo jedna byla ne na moto,ale autem Route 66 us) tak jen pár výletů kolem "komína" takže jsem jel nakonec aspon za kamarádem do Chorvatska na ostrov Šolta.Jeli jsme ve třech,cesta byla parádní an

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.09.2014