Jawa 50/551 Jawetta (1961)

Vlastník ptr_skr
Vloženo 2.6.2013
Aktualizováno 14.5.2021

téměř hotovo

Vloženo: 25.06.2013, Uskutečněno: 25.06.2013, Stav tachometru: 100 km, Zhlédnuto: 14x

Tak nádrž pořád nemám.. lakýrník nějak nemá čas :(
Zatím používám 0,5l PETku s benzínem, kterou mám zavěšenou na řídítku. vypadá to jako infuze. Aspoň jsem si ale ověřil, že Jaweta opravdu žere jen ty 2l na 100km (resp. 0,2l na 10km ;)).. aspoň při trysce 69, kterou jsem tam teď dal místo té 71, kterou aplikuju asi až poté, co nějak vyřeším to lepší sání.

Po absolvování těchto krátkých cca 10km výjezdů jsem zjistil, že se na tomto prckoletu cítím daleko nebezpečněji než na té 636 raketě. řidiči mají tendenci tenhle stroj přehlížet (považovat za kolo).. na zalené mě nepředjel snad nikdy nikdo a teď naopak všichni a za každou cenu. Navíc se mi i po těch pár km stalo, že mi lidi dávají míň přednost, když vyjíždějí z boční... asi mají dojem, že jedu pomalu a že to stihnout. No brzdy jsem sice docela poladil, ale i tak to není žádná sláva. Dále např. člověk nesmí pustít řídítka ve 40kmh jednour ukou, protože vahadla je dost rozkývají a je to pak celé o hubu. Motorka dá 40kmh docela hbitě. Na 45kmh se dostává už hůř a 50kmh už je fakt na krev... to teď v tom zajíždění raději nedrtím. Uvidíme, co dál. Každopádně musím uznat že oproti jízdě na kawě 100kmh a víc, si jízdu na mopedu daleko víc užívám.. člověk je víc spjatý s krajinou, vychutná si to okolí daleko intenzivněji... to mě ba ;)

• Linky

tak jsem se pustil do linek... koupil jsem štětec z veverčího chlupu, barvu a doufal, že si to namaskuju páskama, ale to se dalo pouze na 2 linky na nádrži, zbytek kvůli různých prolisů atd. prostě nebyl reálný v tom smy

Vloženo: 10.07.2015
    Uskutečněno: 10.07.2015