Jawa 350/639 (1991)

Vlastník boek
Vloženo 28.8.2008
Aktualizováno 29.5.2012

Dolní Vítkovice - Landek Park - Jawa vyjížďka

Vloženo: 18.06.2013, Uskutečněno: 15.06.2013, Stav tachometru: 104800 km, Zhlédnuto: 17x

Společná vyjížďka a malé setkání VSJ, odstartovalo ve Frýdku Místku na parkovišti OBI, nepočítal jsem to ale cca 12-15 Jaw se sešlo, po uvítacím ceremoniálu (nazdááár, nazdááár, .. ) se vyjelo do areálu Dolní Vítkovice, podívat se na vysoké pece. S průvodcem jsme na jednu i vylezli, udajně má 60metrů a je to druhá nejvyšší rozhledna v ČR, hned po Petřínské. Všechno to působí hodně monumentálně a kdo má rád rezavé železo tak mu doporučuju se tam zajet podívat. Pokračování bylo po přemístění do Landek Parku, kde jsme společně poobjedvali. Od 14ti hodin, jsme měli prohlídku šachty. Ale neoblafli nás, už ve výtahu bylo všem jasné, že tak hluboko jak píše počítadlo jsme nejeli ) Každopádně, všechna čest, prohlídka zajímavá, od starých způsobů těžby až po ty modernější, každopádně musel to být fakt mazec tam dělat. Po prohlídce jsme si zamávali a s pocitem super stráveného dne hurá domů, já to vzal, přes Pindulu, s tím, že si tam v te kolibě dám ještě něco k jídlu, ale měli smůlu, nevím koho napadlo v sobotu natírat venkovní lavičky ale mě se dovnitř určitě nechtělo. Celkem ujeto 160 km a motor si vrčel i přes neskutečné horko velice dobře.

boek (1) napsal 18.06.2013 v 20:07

jo hochu to je historie, taky nám v tatře na slévárně nalévali osmičku ) no nemělo cenu chodit na jednu..

istonbike (2) napsal 18.06.2013 v 19:51

S té vysoké pece je vidět provoz 5/520 kde jsem 7 let po vyučení makal jako karuselář... to byly časy na odpolední jsme chodili do kantýny (už tam není) na 8% pivo

• Historie se opakuje

Po zdařilém Slovinsku jsem chvíli jezdil na kole at mám změnu ale horko které bylo mě nastartovalo vytáhnout kobylku a vyjet se okoupat, musím říct, že před plánovanou cestou do Starého Týna na VSJ to byl hodně dobrý náp

Typ: Oprava
    Vloženo: 29.07.2013
    Uskutečněno: 21.07.2013
  • Podívat se na moře - Slovinsko

O tom že jsem si udělal výlet do Slovinska jsem už napsal, přesněji pokusil se napsat cestopis. Bylo by zbytečné se k tomu dál rozepisovat, snad jen že se cesta opravdu vydařila a už ted mi škube rukama si na kobylce vyj

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.07.2013
    Uskutečněno: 01.07.2013
  • Za veterány na Žuchov

Původně jsem si myslel, že Žuchov je hrad ale chyba lávky, je to hospoda mezi Frenštátem a Tichou.. kolega Dan ze Pstruži mi poslal upoutávku tak počasí nepočasi jedu se podívat, koneckonců je to nedaleko.. Už od Valmezu

Vloženo: 26.05.2013
    Uskutečněno: 25.05.2013