Moto Guzzi V11 (2001)

Vlastník MaraGuzziV11
Vloženo 22.4.2010
Aktualizováno 3.1.2016

Vloženo: 02.04.2013, Uskutečněno: 01.04.2013, Zhlédnuto: 12x

Gůzza si vykoledovala na Velikonoce nové nerezové šrouby Záměna za původní proběhne na celém motoru i převodovce. Origo šrouby už byly léty zašlé a zrezlé Celek je hlavně o detailech a tento detail mě hodně dlouho štval Pohled na rezavé šrouby kazil celkový dojem, proto musí staré šrouby pryč a na jejich místo nové leštěné nerezové
Jako další dar dostala Guzzinka nové brýle od pánů z Rossopuro S výměnou origo černých brýlí jsem si pohrával taky dlouho Moje představa byla jasná - něco frézovaného, něco italského, něco v leštěné nebo stříbrné barvě Nabídka už v době výroby a prodeje V11 nebyla nějak valná a jediný(o kterém vím) kdo takové brýle vyráběl bylo právě Rossopuro. Sehnat takové brýly zcela nové nebo i použité je v dnešní době nadlidský úkol Měl jsem však to štěstí, že jsem jedny nové na prodej objevil a navíc pro moji verzi - dělená řidítka Chtěl jsem sice leštěné, ale holt musel jsem se podřídit tomu, že měl prodejce poslední kousek k prodeji v barvě stříbrné Když mě to chytne, tak z nich tu stříbrnou dostanu dolů a celé brýle vyleštím
Už v obalu jsem se na ně nemohl vynadívat a samozřejmě jsem se těšil až je na Gůzzu nainstaluju A jelikož jsem se v tom velikonočním dni nezboural tak, aniž bych udržel imbus v ruce, pustil jsem se do jejich montáže Výsledek je dle mě úžasný Zcela jiná podívaná než na původní plné černé Na Gůzze vypadají ještě úchvatněji než v obale
Měl jsem obavy aby se po sundání původních brýlí nehnuly vidlice (přeci jen jsou v tu chvíli chycené jen ve spodních brýlí a navíc na ně působí tlak neb motorku jsem měl na bočáku). K mému údivu jsem instalaci zvládnul bez větších problémů, byť se vidlice opravdu trochu hnuly a tím pádem nechtěly brýle sednout na hřídel co vystupuje z krku řízení.
Bohužel nezbylo času, takže jsem byl nucen držák budíků s budíky samotnými jen tak přichytit a jejich konečnou zpětnou montáž udělám zase až čas dovolí (proto ten chybějící šroubek a vyosení budíků na fotce )
Oříškem pro mě zůstává jak sundat spínačku z původních brýlí Zespodu to vypadá, jako by byla spínačka jen nasazena na dvou trnech, které nemají ani hlavu jako klasický šroub třeba na šroubovák nebo klíč, ale jsou ukončeny jakoby spodní částí šroubu (kuželíkový konec) bez matky či jiného jištění. Zhora žádná hlava šroubu taky nekouká, takže netuším, jak je to řešeno. Zkoušel jsem spínačku šroubovákem stáhnout z těch trnů, ale ani se to nehne
No, tak snad se zadaří příště

Majk-fox (5) napsal 03.04.2013 v 17:23

Pěkně hnusný, jako veškeré úpravy které provádíš, nedá se na to koukat.

Maxim (21) napsal 02.04.2013 v 20:49

uz jsem to nasel

Maxim (21) napsal 02.04.2013 v 20:30

vypada to teda luxusne !muzes mi prozradit,odkud mas ty vicka nadobek??diky!

• Kones sezony 2015

Úplně jsem zapomněl vložit záznam do deníku o ukončení sezony 2015 :-) Guzza v tuhle chvíli odpočívá po sezoně s nemnoho najetými kilometry za uplynulý rok :-)

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.01.2016
    Uskutečněno: 03.01.2016
  • Zrcátka

Konečně jsem se, víceméně po letech váhání, odhodlal pořídit Gůzze nová zrcátka do konců řidítek :-) Za prvé jsem se nemohl rozhodnout jaký tvar, zda kulatá či oválné a taky jsem neměl jistotu, že budou LeMánsce vůbec sl

Vloženo: 19.12.2015
    Uskutečněno: 19.12.2015
  • AGV Moto Guzzi

Začínám věřit, že jsem opravdu dítě štěstěny :-) Podařilo se mi koupit originál helmu Moto Guzzi od AGV. Není sice nová, ale je jako nová :-) Jediná vada na kráse je poškrábané plexi, způsobené zřejmě při čištění. Plégo

Typ: Koupě
    Vloženo: 12.03.2015