Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník firedawe
Vloženo 11.9.2012
Aktualizováno 28.4.2013

Vloženo: 04.03.2013, Uskutečněno: 03.03.2013, Stav tachometru: 17950 km, Zhlédnuto: 38x

Spoustu majitelů Tenerky, řeší problém s výškou sedla, kvůli došlápnutí na zem. Jak je známo, řeší se to mimo jiné výměnou "kostí" v přepákování ( pro snížení se použijí delší jak originál). Já sem celkem čahoun(196), tak sem trošku experimentoval opačným směrem. Nechal jsem si vyrobit z nerezu kosti s roztečí děr 110mm ( originál má rozteč 125 ). Ale první zkoušky ukázaly, že to je asi trochu moc, takže bude ještě jeden upgrade, vidím to na nějaký kompromis, tzn. rozteč nějakých 117. Později doplním dojmy.

• Úprava kufrů a stojánku

Už delší dobu rozmejšlím fšelijaký úpravy Tenerky, který by mě tak nějak mohly ulehčit při cestování. Drobná hliníková věcička na policajtu, může na měkčím terénu zabránit zaboření a pádu motky na zem. Určitě to vyrábí p

Vloženo: 21.03.2013
    Uskutečněno: 21.03.2013
  • Úprava sedla

Po zimním spánku je potřeba trochu popracovat na mašině, páč jaro za dveřma, květen tam je taky no a v květnu je v plánu taková malá projížďka na Gibraltar. Už v zimě jsem nad popovickým Kozlíkem dumal nad tím, jak si

Vloženo: 03.03.2013
    Uskutečněno: 01.03.2013
  • Údržba přepákování

Dalším krokem posezónní údržby byla kontrola a promazání přepákování na kyvce. Hodnotil bych úkon jako poměrně nenáročný pro trochu zručného mekánika. Jak jsem se někde dočetl, výborným pomocníkem pro tuto činnost měl bý

Typ: Oprava
    Vloženo: 25.11.2012