Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník firedawe
Vloženo 11.9.2012
Aktualizováno 28.4.2013

Vloženo: 03.03.2013, Uskutečněno: 01.03.2013, Stav tachometru: 17950 km, Zhlédnuto: 118x

Po zimním spánku je potřeba trochu popracovat na mašině, páč jaro za dveřma, květen tam je taky no a v květnu je v plánu taková malá projížďka na Gibraltar.
Už v zimě jsem nad popovickým Kozlíkem dumal nad tím, jak si tu cestu na jih co nejvíc zpříjemnit. No a když sem tak juknul na origoš sedlo, jeho tvar a matroš, z kterýho to někde šikmooký úderníci vyráběli, bylo jasný, že ten kousek mezi mojí prdelí ( takže spíš kus) a mašinou, bude třeba majinko povopravit. Trocha hledání v kompjútru a vypadla na mě přehršel možností. Zaujala mě tvorba DD Tuning, ale nakonec, páč sem hroznej škudlil, sem vzpoměl na kámoše čalouníka, který mě už několikrát repasoval sedla na starších spíš crossových monstrech. Slovo dalo slovo, já sehnal matroš, a spolu s původním sedlem předal do rukou Míry. Věděl sem, že chyba to rozhodně nebude. Dle fotek možno posoudit konečný výsledek.
Šlo mě hlavně o zvýšení výplně sedla a materiál, který tolik neklouže a nebudu se na tom tolik pařit. Materiál, který sem sehnal, vyhovuje, tzn. povrch jako alkantara, měl by obsahovat teflon a tudíž odpuzovat vodu. Za super peníz. Jedinou starost mám, co se týká mechanický odolnosti, ale to ukáže teprve čas a kilometry v sedle. Vzhledem k pořizovacím nákladům, je to i jako zkouška v poho.
Ještě v průběhu úprav sedla se mě konečně podařilo dohnat dalšího z kámošů ( co by si člověk bez kámošů počal, žé??!) , tentokrát lakýru a ten mě ošpricnul přední vysokej blatník, tak to odstínově, aspoň přibližně ladí.

krysoid (3) napsal 12.06.2022 v 18:26

Ahoj.Prosim tě,co jsi pouzil za výplň na tom sedle? Děkuji

• Úprava kufrů a stojánku

Už delší dobu rozmejšlím fšelijaký úpravy Tenerky, který by mě tak nějak mohly ulehčit při cestování. Drobná hliníková věcička na policajtu, může na měkčím terénu zabránit zaboření a pádu motky na zem. Určitě to vyrábí p

Vloženo: 21.03.2013
    Uskutečněno: 21.03.2013
  • Úprava výšky

Spoustu majitelů Tenerky, řeší problém s výškou sedla, kvůli došlápnutí na zem. Jak je známo, řeší se to mimo jiné výměnou "kostí" v přepákování ( pro snížení se použijí delší jak originál). Já sem celkem čahoun(196), ta

Typ: Oprava
    Vloženo: 04.03.2013
    Uskutečněno: 03.03.2013
  • Údržba přepákování

Dalším krokem posezónní údržby byla kontrola a promazání přepákování na kyvce. Hodnotil bych úkon jako poměrně nenáročný pro trochu zručného mekánika. Jak jsem se někde dočetl, výborným pomocníkem pro tuto činnost měl bý

Typ: Oprava
    Vloženo: 25.11.2012