Yamaha YBR 125 (2005)

Vloženo 11.10.2012
Aktualizováno 26.5.2013

Dovolená kolem hranic České republiky

Vloženo: 25.01.2013, Uskutečněno: 03.07.2012, Zhlédnuto: 9x

Tak jsem se v létě vydal na takovou přájemnou motodovolenou. 5dní jsem brouzdal kolem hranic české republiky s dědou.

Vyjížděli jsme kolem 20.7.2012 v 8h z frýdku místku. Cesta šla následovně Jeseníky, jak z polské tak české strany do Orlických hor, přesně řečeno do Dešné, kde jsme spali (v průběhu noci děsná bouře, asi 20m od stanu v noci prdla transformačka, takze siréna zdejší elektrárny nebo co to bylo a následný příjezd hasičských jednotek).

Ráno snídaňka a odjezd směr Krkonoše, navštívení známých míst. Po hranici až do Frýdlantu a odpolední příjezd kolem 17h do kempu k Máchovému jezeru.

Ráno jsme si vřivstali, vyfotil jsem východ slunce nad Mácháčem a hurá do sedla. Museli jsme ujel kus cesty a do večera se dostat na Lipno, kde nás možná navštíví známí. Za tento den jsme ujeli cca 550km. Trochu jsme to museli zkrátit kvůli hroznému dešti. Před Šumavou jsme se stavili na pozní oběd a fičeli dále. Po chvíli přestalo pršet a začalo se dělat krásně. K večeru jsme dojeli na Lipno, kde už bylo krásně. Ale trochu sinic. Pojedli, prošli po okolí jako každý večer zakončili pivsonama. A hup na spaní. Bohužel známí nedojeli.

Ráno klasicky odjezd kolem 8hodiny. Asi po 100 km jsme se stavili do kaufu pro snídani a posnídali u cesty, když si náhle říkám to je za krásný zvuk. A projíždí známá partyje z Frýdlantu nad Ostravicí na svých "trajkách" a za nimi pár motorek. Později jsem se dozvěděl, že jeli z dovolené. Dojedli jsme, frčíme si to dále kolem hranic ČR-RA až do Strážnice, kde jsme byli oproti všem dnům poněkud brzo. Po cestě jsme v protisměru uviděli mé rodiče zablikám otočili se a dojeli snáma do Strážnice. V kempu bazén jen co jsem postavil stan svítkl hadry a nechal je usušit už jsem se tam válel. A vedle bazénu čepované pivko.

Poslední den ráno jsme si řekli, že nikde nespěcháme chybělo posledních cca 180km, takže jsme si jeli takovou pohodičku.

Po přijetí, umytí zasrané mašiny jsem konstatoval, žeto opravdu stálo za to.

Tato cesta byla úspěšná, motorky jely parádně.
Mašiny:
Yamaha YBR 125 - Buduli
Honda Dominator 650 - Stenly

Přesné kilometry si nepamatuju ale bylo to těsně pod 2000km.

Nějaké fotky jsou ve fotogalerii.

• Řetězová sada

Tak jsem si udělal na vánoce radost a koupil jsem si novou řetězovou sadu :-) D.I.D, za přijatelných 1300kč. Tak zase chvilku vydrží. 27.12.2012 - retězovka vyměněná :)

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.01.2013
    Uskutečněno: 24.12.2012
  • Spojka

Tak jsem si řekl, že udělám spojku. Stará stála zaprd už při koupi motorky, ale povolováním jsem na ni ještě najezdil dost. Spojka klasika v oleji. Koupil jsem si lamely, plechy, přítlačné pružiny. A ještě mi praskla

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.01.2013