V pátek 14. září jsme se vydali ve složení Tom (Suzuki GS 500F) a Tom + Klárka (Honda CBR 1100XX) na krátkou cestu po Alpách. Předpověď počasí slibovala výlet bez nepromoků. Opravdu poprvé jsme se do nich nemuseli ani jednou soukat!
Sraz byl jako obvykle pod Prahou u Cukráku v 7hod. Já jsem vyzvedl Klárku v 5:15 a jeli jsme na Zruč k D1. Byla strašná mlha, chvílema se jelo skoro krokem. Před sedmou jsme dorazili na místo. Po přivítání s panem "Ledničkou" jsme dali horký čaj na zahřátí a pokračovali jsme směr Strakonice. Za Vimperkem jsme přibrzdili u údajně největšího pštrosa v ČR. Další cíl byla vesnice Fucking v Rakousku. Po nezbytném vyfocení u značky jsme jeli Německem až do Garmisch-Parkenkirchenu, kde jsme našli celkem slušný kemp. Místo u řeky bylo zárukou pořádné zimy v noci. Všichni přežili a tak jsme mohli pokračovat do Rakouska přes Fernpass. Ve městě Sölden jsme vyjeli na nejvýše položenou silnici Rakouska. Přesně 2830 m n m. Vrátili jsme se zpět do údolí a pokračovali do Itálie přes Timmelsjoch (passo Rombo) 2509m n m. Hned další průsmyk ve výšce 2094m n m se jmenoval Jaufenpass. V Brunecku se Tom nechal fotit u penzionu, kam jezdi každej rok na hory. O kousek dál jsme našli velice pěkný kemp. V noci zase zima jako v pr... Ráno jsme se nemohli vyhravat a vyjeli jsme až v půl 10. Bylo jasné, že plánované Slovinsko je pasé. Projeli jsme ještě jeden průsmyk před Cortinou a pokračovali do Rakouska přes Lienz, Spittal a Radstadt. V Radstadtu jsme se rozděli, protože Klárka potřebovala mít druhý den v 11 doma. Tom v klidu dojel do Hallstatu a zůstal tam v kempu. My jsme koupili dálniční známku a pokračovali na Salzburg, Linz a České Budějovice. Kolem 8. večerní jsme překročili hranice. Ptal jsem se Klárky, jestli to tu někde rozbalíme. Taky se ji nechtělo a tak jsme pokračovali až domů. Ve 23:35 jsme dorazili domů. Tom dorazil druhý den kolem 3.hod.
Vlastník | TomasFZS | |
---|---|---|
Vloženo | 27.9.2010 | |
Aktualizováno | 9.6.2020 | |
Zobrazeno | 12 551x |