Honda CBR 900RR Fireblade (1992)

Vlastník agostini79
Vloženo 30.5.2012
Aktualizováno 4.4.2013

Vloženo: 27.08.2012, Uskutečněno: 27.08.2012, Zhlédnuto: 3x

Tak jsme se s přítelkyní rozhoupali k tomu že protáhneme Blejda na dovolenou k moři pokud tu cestu vydrží naše zadky,případně že skončíme v Maďarsku u Balatonu. vyrazili jsme v sobotu ráno od Brna ale díky mé blbosti že jsem po ránu přepnul nádrž na rezervu jsme ujeli cca 70 km než nám došel benzín. Po 20 minutách kdy jsme se snažili někoho stopnout a dojet pro benzín jsme to vzdali po tom co kolem nás projeli i motorkáři bez zastavní. Naštěstí jsme zjistili že nejbližší benzínka je jenom 2 km od nás tak jsem hold Blejda ten kousek dotlačil. Poté jsem si již dával hodně pozor abych podobnou kravinu nevyvedl po cestě, protože jak v Maďarsku tak v Chorvatsku jsou ty sítě benzínek méně husté než u nás. Zdržení bylo jenom cca 45 minut, které jsme záhy dohnali. Během pár minut jsme byli na Slovenské hranici kde jsme zakoupili Maďarskou 10-ti denní dálniční známku za 7 EUR. Naštěstí Slováci jsou rozumní a motorky neinkasují. Musím se přiznat že od Slovenské hranice jsem se snažil vejít do rychlostních limitů hlavně po vesnicích a městech. Slovenská a Maďarská policie byla vidět mnohem více než u nás a hlavně bych to asi neukecal, nicméně mimo město jsme rychlosti překračovali skoro pořád, protože Maďaři jezdí po okreskách 60-70 km/h takže jsme po cestě celkem hodně předjížděli. Jediná krizová situace v Maďarsku byla když jsme předjeli pár aut a po zařazení zpět nám Německá řidička bezdůvodně dupla tak prudce na brzdu že jsme málem skončili ve škarpě a brzdil jsem i očima.
Naštěstí jsem to ukočíroval a bábu raději rychle předjel. Ztrátu kterou jsme nabrali na dálnici při pomalém cestovním tempu jsme na okreskách dohnali. Vyrazili jsme z Rosic u Brna v 7 hodin ráno a k Balatonu jsme dojeli těsně po 12. Bohužel nám další 3 hodiny zabralo shánění ubytování které jsme nezajistili předem. Po ubytování jsme vyrazili k Balatonu, který není co býval kdysi - je to špinavá zabahněná louže vody kde ještě 150 metrů od břehu je vody ke kolenům, takže na koupání to fakt není. Další den ráno jsme se rozhodli vyrazit do Chorvatska. Bohužel nám vyplivla baterka (jediná závada na cestě) ale naštěstí na roztlačení chytla na první pokus. Cesta do Chorvatska proběhla v pořádku, na hranicích jsme ani nesundávali hledí, jenom na mně blbě koukali když jsem měl zavřené iridiové plexi a mně chvilku trvalo než mi došlo že já je vidím ale oni mně ne
V Chorvatsku mně bylo líto zadní gumy takže jsme u Karlovace sjeli z dálnice a jeli zbytek cesty k moři po okreskách, což byl dobrý nápad - je tam úplně úžasná silnice plná zatáček a když dojedete do hor tak se tam dá hodně vyblbnout ale některé zatáčky byly fakt hodně utažené. K Moři jsme díky tomuto zpestření dorazili v cca 14:30 a během cca 30 minut jsme sehnali bez problémů ubytování v soukromí za 15 EUR/noc/osobu v apartmánu s kuchyní. Vzhledem k počasí které v Chorvatsku panovalo tak jsme na týden odložili kalhoty a bundy a jezdili pouze v kraťasech a tričku + helma a boty. Nicméně to bylo jenom pojíždění po městě na nákupy a k vzdálenější pláži když u naší byl po ránu stín. Nicméně když jsem viděl místní jak to ženou ve stejném oblečení v plném náklonu pod plným plynem tak jsem si připadal jako blbec co to neumí . Po týdnu jsme naplánovali cestu zpět, tetokrát po dálnici,protože jsme plánovali ještě zastávku na Slovensku a nechtěli jsme se zdržovat v horách. Vyjížděli jsme před 9 hodinou ranní a na Slovensko jsme dorazili po 17-té. Cestou jsme sjeli z dálnice u Balatonu a vzali to nahoru k Slovenským hranicím po okerskách aby to nebyla zase taková nuda - stejně jsme měli ušetřený čas. V Sobotu ráno nás pak čekal poslední úsek cesty ze Slovenska domů do Prahy. Vzhledem k tomu že jsme celou cestu měli úplně úžasné počasí bez mráčku tak jakmile jsme přejeli Česko-Slovenskou hranici tak se zatáho a celou cestu jsme jeli pod mrakem. Cesta probíhala v pohodě, jenom občas jsme potkali pitomce co neměl rád motorkáře a provedl nám nějakou pitomost ale vzhledem k tomu že po více než 2000 km jsme chtěli už jenom v klidu dojet domů tak jsme to víceméně ignorovali. Celkový nájezd byl 2250 km s jednou vybitou baterkou, jinak naprosto bez závad. Pro inspiraci ještě připojuji nějaké foto

• jižní morava 3-5.8.2012

O víkendu 3-5.7.2012 jsme byli na vyjíždce na jižní Moravě prohlédnout místní sklípky. Celou vyjížďku jsme rozdělili na 3 dny, protože můj předpoklad že zvládnout na Hondě celou cestu v kuse by nám naše pozadí dlouho neo

Vloženo: 07.08.2012
    Uskutečněno: 03.08.2012
  • Pancéřová hadička přední brzdy

Tak jsem po 2 měsících náhodou při výměně brzdových destiček přišel na to že mám prasklou pancéřovou hadičku na přední brzdě z které při zmáčknutí stříkal tenký proud kapaliny. Výměna za nový kus byla v pohodě ale odvzdu

Typ: Oprava
    Vloženo: 10.08.2012
    Uskutečněno: 31.07.2012
  • úprava předního blatníku

dnes jsem začal s první kosmetickou úpravou - přizpůsobení předního blatníku a potažení fólií s imitací karbonu. Lepení šlo celkem dobře ale chvilku mi trvalo než jsem přišel na to jak to funguje

Vloženo: 08.06.2012
    Uskutečněno: 08.06.2012