Honda CBF 600S (2004)

Vlastník Eddie75
Vloženo 5.4.2012
Aktualizováno 12.5.2024

Orientační vyjížďka po Českém ráji

Vloženo: 29.04.2012, Uskutečněno: 28.04.2012, Stav tachometru: 30368 km, Zhlédnuto: 8x

První výlet s mašinou, první motorkářská akce. Když jsme tady na motorkářích zahlédli odkaz na orientační vyjížďku, vůbec jsme neváhali. S baťůžkem jsme sehraná dvojka z plechovkářských orienťáků, tak proč to nezkusit na motorce, že?
50°28'43.917"N, 15°17'39.073"E
Sraz byl mezi 9. a 10. hodinou v obci Březka poblíž oblasti Jinolických rybníků. Z Prahy jsme vyjeli v 8 hodin, ale plánovaný příjezd v půl desáté nám pokazila totálně ucpaná Jižní spojka, kterou jsme se i na motorce prokousávali jen těžko. Nakonec jsme přijeli těsně před desátou, v době, kdy už se první posádky chystaly na start. Takže zaregistrovat, nahlásit co budeme chtít k obědu, rychle doplnit benzín u pumpy v Jinolicích a pořádně prostudovat trasu, kterou jsme alespoň částečně stihli zakreslit do pro tento účel okopírované mapy. Jde se na věc.
Vyrazili jsme se startovním číslem 29, tj. třetí od konce směrem na Mladějov, kde jsme měli zjistit jaké že pivo se točí v hospodě na návsi. Neochutnáváme, zapisujeme a jedeme dál. V obci Roveň jsme si měli zapsat v kolik jede autobus do Mladé Boleslavi (pořadatelé zřejmě počítali s technickými závadami:) ). Trasa následně vedla přes další obce a místní zajímavosti jako třeba Pekařova brána, zámek Hrubá Skála, hrad Trosky a Rotštejn a další. Většina úkolů spočívala ve vyfocení zadané budovy, hradu, jeskyně či jiného objektu. Největším zážitkem pro nás ovšem byl výjezd na vrch Kozákov. Nejenže kvalita silnice plné zatáček byla velmi dobrá, ale pořadatelům se podařilo zajistit snad to nejlepší počasí, co může být. Po cestě a zvrchu byl naprosto nádherný výhled a díky fantastické viditelnosti bylo vidět snad až do Norska:). Zajímavá byla také návštěva restaurace Zrcadlová koza, nedaleko obce Rakousy, kde mimo výtečné točené malinovky měli i malý zvěřinec s prasátky a kozami. Cesta nás následně vedla přes Rotštejn, Tatobity a pár dalších obcí až na jinolický hřbitov, kde na nás čekal poslední úkol, nalezení hrobu učitele Josefa Koldovského. A pak už jen hurá zpět do Březky, kde už na nás čekali pořadatelé. Celkem jsme najeli skoro 150 km.
Po příjezdu a ověření průjezdu všech bodů z itineráře jsme se ještě zúčastnili dovednostních soutěží, které spočívaly v házení šipkami v potápěčských brýlích a skoku přes švihadlo v helmě. Těchto úkolů se naštěstí zhostil můj drahý baťůžek. Pak už na nás čekal jen výborný moravský vrabec a malinovka v místní restauraci a čekání na vyhlášení výsledků. Mezi tím jsme aspoň měli čas si trochu odpočinout a okukovat stroje ostatních účastníků.
Mile nás překvapilo, že jako motorkáři-začátečníci jsme skončili na hezkém 9. až 10. místě z celkem 31 posádek. A to jsme jeli naprosto na pohodu a se zastávkami na zajímavých místech. Dalším zpestřením bylo 6. místo ve skocích přes švihadlo:)
Musím říct, že tato akce naprosto předčila naše očekávání a velmi jsme si jí užili. Velký dík patří organizátorům za naplánování skvělé trasy a vymyšlení celé této akce. Díky moc!
Po cestě jsme se na chvíli zastavili u kamarádů v nedaleké Rovni a pak už domů přes Mladou Boleslav a po úplně prázdné 610-ce směrem na Prahu. Domů jsme přijeli před půl desátou, unavení, rozlámaní, celí od much, ale velmi spokojení.

• Keep Respect 2012

Kdo tam nebyl, prohloupil. Byl jsem na ní poprvé a rozhodně to stálo za to, příště přijedeme zas. Skvělá práce organizátorů, výtečné občerstvení, dobrá atmosféra a hlavně mooooc mašin. Výtěžek z celé akce jde ve prospěch

Typ: Sraz
    Vloženo: 30.07.2012
    Uskutečněno: 28.07.2012
  • 12V zásuvka

Konečně jsem se k tomu dostal a namontoval 12V zásuvku, kterou jsem koupil u Louise v Regensburgu. Naštěstí se na řidítkách našlo ještě místo, je schovaná pod držákem na mobil. Montáž byla malinko porod, plastová pojistk

Vloženo: 28.07.2012
    Uskutečněno: 09.07.2012
  • Regensburg - první zahraniční výlet

Konečně jsme se odhodlali k naší první zahraniční cestě, a to krásného historického města Regensburgu. Vyrazili jsme okolo deváté hodiny ranní. Cesta tam vedla po D5 na Plzeň, ale ta nás brzy přestala bavit. Sjeli jsme t

Vloženo: 02.07.2012
    Uskutečněno: 23.06.2012