Babetta 210 (1989)

Vloženo 30.3.2011
Aktualizováno 28.4.2012

Zajíždění

Vloženo: 17.03.2012, Uskutečněno: 17.03.2012, Zhlédnuto: 7x

Po najetí rovných sto kilometrů od koupi se Babetka přidřela na klice. A tak začala generálka. Přelisovat kliku, výbrus, novej píst, nový ložiska, nový těsnění, nový kolečko pastorku, nová výstupní hřídel a kdo ví co ještě. No radost. Ale popořadě. Dal sem Babetku do servisu. Dostal sem potvrzení o převzetí stroje do servisu a na něm byla kolonka "předběžný termín dokončení" samozřejmě prázdná a kolonka "předběžná cena opravy" také prázdná. Jméno servisu je ROUTE E11 a síldí v Blešně mezi Hradcem a Třebechovicemi p.O. Když se mi měsíc nikdo neozval začal sem se tedy zajímat jak to s Babetou vypadá a bylo mi řečeno že ještě není, ani výbrus, ani přelisovaná klika. Po dalším týdnu, už mi bylo řečeno že výbrus i klika jsou hotový, ale ještě nedorazili díly jako píst a ložiska. Uběhl šestý týden "oprav" a já zajel do servisu osobně a prý díly stále nemají. Zeptal jsem se na cenu a bylo mi řečeno cca 6500,-!!! Upadla mi čelist a když sem ji nasadil zpět ptal sem se za co. Slečna za pultem začala blekotat todle a támleto a bla bla bla. Řekl sem že s cenou nesouhlasím a jalikož mi patřičnou kolonku nevyplnili mají smůlu. Požádal jsem o pozastavení prací s tím že chci rozepsat za co chtějí tak horentní sumu. Po dalším týdnu jsem si zajel pro tento soupis. Samozřejmě nebyl. Ale pan šéf na mě vyrukoval s cenou 5000,- Tedy o 1500,- menší. A já opět chtěl vědět za co. Samozřejmě sem se informoval kolik stojí přelisování kliky a kolik výbrus a kolik stojí potřebné díly. Vyšlo mi 2000,- Panu šéfovi nezbylo než mi dát za pravdu a přišla jeho kalkulace. Rozložení, klika, výbrus a potřebné díly 2500,- a za to že mi to složej dalších 2500,- Pěkná prasárna! A to sem uvažoval že si od nich nechám servisovat v té době i Virago. No nic. Zaplatil sem 2500,-, naložil rám a krabici s rezebraným motorem do auta a nevěděl co s tím protože na to nemám ani prostor ani čas. Náhoda mě svedla dohromady s Durexem a ten se nabídl že se na to podívá. Dovezl sem mu tedy motor rozložený na prvočinitele a myslím že mu do zpěvu nebylo. Tedy, myslel sem si to. Ale On ještě přišel na to čeho si servis nebyl schopen všimnout a sice že výstupní hřídel to má za sebou a motor složil bez možnosti ho vyskoušet protože rám sem měl u sebe. Dovezl sem rám a Durex do něj nasadil motor, propojil drátky a Babetka hned naskočila! Chápete? žádný seřizování, žádný dolaďování, nic. Prostě to naskočilo a jelo. A jelo to krásně! Dneska sem dal 43 kilometrů a to rychlostí 30km/h abych motor řádně zajížděl. Musím doladit pár drobností, ale motor jede úžasně! Ani mi nevadilo že jedu 30. Prostě sem zase závodil s motýlama a bylo mi dobře. Babetka dostala novej košík a pískátko na řídítka a já se vyloženě těším na další jízdu. Durexi, klobouk dolů a moc děkuju! Mimochodem, Durex opravuje veškerý motorky, takže když budete mít nějakej problém neváhejte!

loper (0) napsal 27.07.2012 v 16:26

Pěkná babetta máš to za 9 bodů

Lucky-Jarda (44) napsal 19.03.2012 v 22:16

Však honíš na dváce

istonbike (2) napsal 19.03.2012 v 18:10

Teda opravdu některé "servisy" nemají soudnost dobře žes tu dal tu reklamu Jinak taky bych rád v pohodě a na něčem lehčím honil motýly