Honda XL 600V Transalp (1997)

Vlastník Gouda
Vloženo 21.8.2011
Aktualizováno 5.10.2013

Vloženo: 30.12.2011, Uskutečněno: 01.12.2011, Stav tachometru: 40123 km, Zhlédnuto: 2x

Po delší odmlce zdravím všechny, i ty, co tohle nečtou.
Od léta mám najeto cca 1500km, takže můžu jen potvrdit to, co jsem psal v úvodu - transalp je skvělá motorka, prozatím jsem nenašel žádnou slabinu. Teda, pomíjím drobnosti jako chybějící palivoměr (prostě jsem změřil dojezd na rezervu a jsem v klidu), přišroubované sedlo a tak podobně.
Mimochodem, měření rezervy byl pro mého kamaráda (ten, co mě do koupě motorky vlastně uvrtal) sedlajícího momentálně Suzuki Burgman 600, velký zážitek. Na první společné vyjížďce jsem ho začal problikávat, že zastavuji. Když se otočil, oznámil jsem mu, že mi došel benzín. "To si děláš prdel", spustil na mě. "Nedělám, ale jsem na to připraven", odpověděl jsem a tahal z kufru petku s benálem. "Ty vole, tak o jsem ještě neviděl", řechtal se. No já nevím, testoval jsem tak rezervu ve všech svých autech, tak proč ne u motorky.
Mám za sebou jen kratší vyjížďky (do 100km), pár terénních vložek. Krásné byly výlety do Adamova na Slovensku (těsně za hranicemi), kde je pěkné koupání a každoděnně kupa motorkářů. V terénu chybí drapáky, zubaté stupačky, ale i tak to stojí za to. Dá se jet docela v tempu, dokonce jsme dal i nějaký skok, což mě napoporvé celkem vylekalo.

• Zkušenosti, servis a vylepšení

Tak jsem se konečně odhodlal k tomu, napsat něco o svém Alfonsovi a přidat pár zkušeností. Mám najeto přes 4000km, což není úplně moc, ale snad už o motorce něco vím. Na jaře jsem absolvoval technickou prohlídku a zákla

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.07.2012
    Uskutečněno: 10.07.2012
  • Vánoční vyjížďka

Musím se s vámi podělit o zážitek ze včerejška. Neodolal jsem "krásnému" počasí, osedlal Alfonse a vyrazil na krátkou projížďku. Zažil jsem už s počasím ledacos: Padající sníh 1. května, mého syna, v tričku s krátkým ru

Vloženo: 30.12.2011
    Uskutečněno: 30.12.2011