Jawa 350/640 (1995)

Vlastník Endy
Vloženo 18.3.2008
Aktualizováno 12.10.2012

Vloženo: 11.11.2011, Uskutečněno: 11.11.2011, Stav tachometru: 82450 km, Zhlédnuto: 6x

Pátek nešťastný je den,
nechoď, dceruško, k vodě ven...
A co teprve když je magické datum 11.11.11´
Jednou to přijít muselo. Mrzí mě, že je to ve chvíli, kdy jsem se nesmírně těšl na poslední letošní čundr a vlastně poslední motorkovou akci nanevím jak dlouho.
Plánovaný nocleh na zřícenině Křečov byl krásným plánem na ukončení sezóny a pro mě na poslední akci před nucenou přestávkou v ježdění. Na poslední chvíli odřeknutá účast některých kamarádů sice zamrzela, ale neodradila nás ostatní. Start z tradičního místa v netradiční datum absolvovaly tři, ale během cesty jsme se rozmnožili na čtyři stroje, což je vzhledem k datu určitě úspěch. Bohužel, jen na pár kilometrů. Dvakrát Endyro upozornilo, že se bude něco dít. Než jsem se rozhodl, jestli je závada v elektroinstalaci nebo přívodu paliva, sotva jsem si stačil všimnout jinovatky na severní straně stromů, už se mi zablokovalo zadní kolo a na kluzké silnici jsme s Endyrem absolvovali tanec Svatého Víta. Já na tanečky moc nejsem a volil jsem raději cestu odpočinku, proto jsem hbitě ulehl uprostřed silnice - a protože to, pravda, není ideální místo k odpočinku, sklouzli jsme se k nejbližšímu příkopu.
Závada je ve stadiu diagnostikování, nejspíš zradilo středové ložisko na klice. Důležité je, že na mně zafungovaly ochranné prvky, tedy helma i oblečení, a Endyro jsem vlastním tělem uchránil od závažnějších destrukcí.

T-1000 (3) napsal 16.11.2011 v 18:55

Vzniká tím dostatek času na přípravu stroje na mnoho sezon příštích!!!

Endy (3) napsal 16.11.2011 v 13:43

Já mám natancováno do konce plesové sezóny!

T-1000 (3) napsal 16.11.2011 v 04:05

Ještě k tomu Svatému Vítu... Nevím proč si tančil 11.11., když Svatého Víta je 15.6.???
Nechceš si to na jeho svátek zopakovat???

CZJawa (9) napsal 12.11.2011 v 23:24

Velká škoda , ale hlavně že jezdec je v pohodě !! To je nedůležitější! Do startu nové sezony to bude v pořádku !

boek (1) napsal 12.11.2011 v 10:20

zablokované zadní kolo jsem kdysi zažil na staré 350tce, ale tam to tehdy s motorem nesouviselo. vezl jsem navíc krásnou blondýnu a naštěstí se to podařilo ustát,bylo slunečno a tak jsem stroj tehdy nechal ve dvoře u jedné starší paní co tam bydlela, domů se muselo pěšky (cca 5km), nejvíc mě ale dojala ta krasná blondýna když prohlásila "to je dnes ale romantický den a procházka, že jo" .. nezbylo než jen zaskřípat nenápadně zuby a přikývnout.

T-1000 (3) napsal 12.11.2011 v 08:44

Inu, člověk míní a Endyro mění. Závady patří k ježdění. Nevyhýbají se ani Samozvaným motocyklům. (a to už vůbec ku..a nechápu...)

• Vnitřnosti

Když už mám doma stahováky půjčené na půlení motoru Morgany, nedá mi to, abych se nevrhnul i na motor Endyra. I když se mi generálka momentálně do finančního plánu vůbec nehodí, demontáž, zjištění závady a důkladné čiště

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.04.2012
    Uskutečněno: 14.04.2012
  • Silvestrovské bilancování

Letos bez nastartování... Stav Endyra i stav můj mi nedovolily víc, než si jen v garáži sednout na studenou motorku a sentimentálně vzpomenout na každý z 10352 letos najetých kilometrů. Přes mnohdy nepřízeň osudu to byla

Vloženo: 31.12.2011
    Uskutečněno: 31.12.2011
  • Endyro je zase v kuchyni

Nehoda při cestě na Křečov rozhodně neovlivnila naši lásku k motorkám, a tak pár chvil a asi dva grogy po návratu domů už Endyro putovalo z tmavé a studené garáže do teplé a osvětlené kuchyně. Demontáž motoru je určitě s

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.11.2011