Jawa 350/639 (1991)

Vlastník boek
Vloženo 28.8.2008
Aktualizováno 29.5.2012

Vloženo: 06.08.2011, Uskutečněno: 29.07.2011, Stav tachometru: 28230 km, Zhlédnuto: 6x

O pevnosti vím už několik let, jen mě nikdy nedocvaklo, že je tak blízko Starého Týna, proto jsem kolektivu navrhl zajet se tam podívat. Ráno bylo zamračené a navíc Jurova 650 stále nedobíjela tak to vypadalo,že snad ani nevyjedem v celé sestavě. To by bylo mrzuté ale díky Oldovi, který Jurovi se slovy "jsi první komu jsem ji pujčil" poskytl svou 350 ve stylu GoldWing. Vyrážíme na Děčín, cesta kolem Labe nádhera, řeka, skály a volná silnice. Až do Hřenska, tam kuřácká, doplnění tekutin do strojů i těl a hurá přes Bad Schandau směr vysněná pevnost. Přes celé město platí 30km/h a i za městem je rychlost místy dost omezena.Musím říct, že němci s tím problém neměli ale auta s českými RZ to hodně ignorovaly. Asi musí jet člověk do německa pochopil že bát se musí čechů.
Centrální parkoviště u pevnosti je pro motorky zdarma což je milé překvapení. Navíc se dá využít uschovna (skřínky) pro přilby, oblečení a pod. vzhledem k velikosti 1 skřínky odhaduju,že tam vejdou přilby a vaky pro 2-4 motorkáře.
Cena vstupenky 6-eur + 1-eur za foták je srovnatelné s našimi hrady a zámky, když neberu loupeživý Pražský hrad.
Mrzí mě, že jsem si zapoměl půjčit audio průvodce který na každém zajímavém místě poskytl výklad.
Návštěva hradu je na celý den, když vyjde počasí tak to musí být uplně nádhera, my měli zataženo a poprchalo, tak jsme se shodli, že si tam zajedem i příští rok a užijeme si to.
Zpět jsme jeli kolem 16té aby jsme stihli prodejnu baterii v Děčíně, bohužel s nepořízenou.
Pak už jen volným tempem do Starého Týny kde začínalo 7. setkání VSJ náš hřeb programu. najeto něco kolem

110 km a opět Svijany 11.

• Historie se opakuje

Po zdařilém Slovinsku jsem chvíli jezdil na kole at mám změnu ale horko které bylo mě nastartovalo vytáhnout kobylku a vyjet se okoupat, musím říct, že před plánovanou cestou do Starého Týna na VSJ to byl hodně dobrý náp

Typ: Oprava
    Vloženo: 29.07.2013
    Uskutečněno: 21.07.2013
  • Podívat se na moře - Slovinsko

O tom že jsem si udělal výlet do Slovinska jsem už napsal, přesněji pokusil se napsat cestopis. Bylo by zbytečné se k tomu dál rozepisovat, snad jen že se cesta opravdu vydařila a už ted mi škube rukama si na kobylce vyj

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.07.2013
    Uskutečněno: 01.07.2013
  • Dolní Vítkovice - Landek Park - Jawa vyjížďka

Společná vyjížďka a malé setkání VSJ, odstartovalo ve Frýdku Místku na parkovišti OBI, nepočítal jsem to ale cca 12-15 Jaw se sešlo, po uvítacím ceremoniálu (nazdááár, nazdááár, .. ) se vyjelo do areálu Dolní Vítkovice,

Vloženo: 18.06.2013
    Uskutečněno: 15.06.2013