Jawa 350/639 (1991)

Vlastník boek
Vloženo 28.8.2008
Aktualizováno 29.5.2012

Vloženo: 06.08.2011, Uskutečněno: 28.07.2011, Stav tachometru: 27827 km, Zhlédnuto: 8x

Sraz byl domluvený na 7.30 v Hustopečích n.B na pumpě jasně, že jsem tam byl v daný čas jediný, Jura těsně před 8mou a Staňa chvíli po něm ale celý den je před námi tak kam spěchat, trasa domluvená na Svitavy přibrat Parádu a Krtka a pak Kutná hora, Kersko, Starý Týn. Do Svitav pohoda pouze před mohelničákem jsme dali strojům oddechnout a nám nadechnout (nikotin).
Sjeli jsme se na smluvené místo setkání současně.
Jedeme dál, ale za obcí Dolní Bučice se mi začalo hůř řadit, k tomu jako by se uvolnilo spojkové lanko.
Na pumpě jsme zastavili, první pokus přitahnout lanko nikam nevedl, tak šel poloautomat ven, nepříjemné zjištění, zlomil se jeden důležitý kousek. Co teď.
Holky z pumpy mě poslaly k nějakému mechanikovi do Horních Bučic,Staňa mě naložil na 350 a jede se.
Díky za to, že byl mechanik ochotný a měl ceočko,složit a opět doštelovat. Zase smůla nešlo to jak mělo, tak motorku na trávu a sundali jsme víko spojky, aby jsem byl přesný tak hlavní práci odvedl Jura a já na jeho pokyn a přání jen fotil Další nemilé zjištění, vnitřní spojkový koš se uvolnil a vysunul se ven z horního. Tam už nebylo moc co řešit ale pořád to nešlo uplně zapustit, on totiž ten blbec Libor (JÁ) tam nechal o jednu kuličku víc která sloužila na vyplnění při původně hodně sjete spojce. Nakonec vyřešeno, složeno a vše jde jak má, teda lépe řečeno tak jak by mělo.
Další zastávka kutná Hora (krásné město) bohužel další potíže, naštěstí už né u mě ale Jurovi odešel regulátor, moto nedobíjelo a baterka šla do háje,sehnaly (koupily) se startovací kabely ale z druhé
motorky to moc nešlo.Ale odjelo se, bohužel jsme minuli Kersko a to jen o 4 km, bylo dost hodin a nevěděli jsme jestli budou vařit, tak už přímo - směr Starý Týn. Dojeli jsme za stmívání, spokojení a
žízniví za ten den krásných 396 km ..a pak už jen Svijany 11

• Historie se opakuje

Po zdařilém Slovinsku jsem chvíli jezdil na kole at mám změnu ale horko které bylo mě nastartovalo vytáhnout kobylku a vyjet se okoupat, musím říct, že před plánovanou cestou do Starého Týna na VSJ to byl hodně dobrý náp

Typ: Oprava
    Vloženo: 29.07.2013
    Uskutečněno: 21.07.2013
  • Podívat se na moře - Slovinsko

O tom že jsem si udělal výlet do Slovinska jsem už napsal, přesněji pokusil se napsat cestopis. Bylo by zbytečné se k tomu dál rozepisovat, snad jen že se cesta opravdu vydařila a už ted mi škube rukama si na kobylce vyj

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.07.2013
    Uskutečněno: 01.07.2013
  • Dolní Vítkovice - Landek Park - Jawa vyjížďka

Společná vyjížďka a malé setkání VSJ, odstartovalo ve Frýdku Místku na parkovišti OBI, nepočítal jsem to ale cca 12-15 Jaw se sešlo, po uvítacím ceremoniálu (nazdááár, nazdááár, .. ) se vyjelo do areálu Dolní Vítkovice,

Vloženo: 18.06.2013
    Uskutečněno: 15.06.2013