Aprilia SL 750 Shiver (2008)

Vlastník Michaela
Vloženo 21.4.2011
Aktualizováno 1.6.2012

Srovnávací test

Vloženo: 16.05.2011, Uskutečněno: 16.05.2011, Zhlédnuto: 14x

Měla jsem to štěstí, že jsme ještě před prodejem mohli uskutečnit srovnávací vyjížďku "stará vs. nová", tedy Yamaha FZ6N S2 vs. Aprilia Shiver. Výsledek nakonec nebyl vůbec jednoznačný...
Dali jsme si cca 100km stejnou cestou tam a zpět, s tím že jsme se průběžně střídali, jeden úsek dali i vícekrát. Celkově jsou si motorky podobné, žádná v ničem vyloženě nevyniká ani nepropadá.
Vzhled: tady je to nerozhodně...i když přece jen Aprilka vypadá o něco dravěji a FZ6 vedle ní trochu usedle. Barvou jednoznačně vede Yamaha, ale zase Shiver má mnohem hezčí rám, kyvku a kola.
Podvozek: tady je to o něco těžší, s oběma si může člověk dovolit dost (to spíš manžel, já jezdím víc na pohodu ), shodli jsme se v tom, že dávají dostatek důvěry, při přesednutí si nemusíme zase tak moc zvykat. Ovládání je velice podobné, Shiver má rozhodně lepší (širší) řídítka, posez je zde vyšší a pohodlnější (méně pokrčené nohy). V zatáčce se ale Aprilka občas lehce zavlní, všimli jsme si, že to dělá pří lehkém ubrání/přidání plynu, chce to víc plánovat dopředu styl průjezdu zatáčkou. Ale všimne si toho člověk opravdu jen při přímém srovnání. Ani u obou není zdát při razantní jízdě nějaká nestabilita.
Brzdy: tady je to jednoznačná výhra Aprilie.
Motor: Výkon stejný, ale dvouvál je dvouvál Aneb jakmile se na otáčkoměru objeví číslo začínající pětkou, táhne italský motůrek velice pěkně. Yamaha je pocitově slabší, musí se točit. Člověku se zdá že nejede, ale při pohledu na tachometr zjistí, že tam ty čísílka taky lezou pěkně rychle. Někdy skoro až moc. Jo a ten elektronický plyn u Aprilie, ten bysme vyhodili okamžitě.
Také vynikne rozdíl mezi plynem a spojkou. U Yamahy jde ztuha plyn a zlehka spojka, u Aprilie je tomu přesně naopak Ani řazení není u Aprilie nic moc a najít na místě neutrál dá občas zabrat. Někdy kontrolka svítí i když je tam jednička, holt ital.