Yamaha FZ 750 (1991)

Vlastník Marvik
Vloženo 13.5.2007
Aktualizováno 13.5.2007

Vloženo: 17.02.2008, Uskutečněno: 17.02.2008, Zhlédnuto: 4x

Tak v létě mě kamarád překecal ať jedeme na dovolenou. V Říjnu se vyrazilo do Itálie do města palem San Banedetta del Tronto. Já na své babičce a on na Cagiva Navigator. On měl cestu v pohodě jelikož má cesťáka o to hůř to neslo mé tělo v pozici skoroležmo Nicméně cestu na jih jsme volili podel pobřeží přes Benátky a dále podel moře. V kožené kombinéze jsem se spíše pekl jelikož tam mají neuvěřitelně silný provoz a všechno se vleče, ale na druhou stranu ta ohleduplnost k motorkářům je v našich končinách nevídaná. Okamžiky kdy skůtry a motorky jedou v protisměru (za dělící čárou) a auta v oproti se tiskla ke krajnici aby se dalo pohodlně projet a to bez výlevů řidičů je nezapomenutelná. Všechno co jelo, jelo stejně rychle a to konstantní rychlostí o 15Km/h více než povolují tamní silniční pravidla. Takže nezbývalo nic jiného než nenarušovat provoz a držet krok. Pravdou je, že toto policie akceptuje, ale pokud jede někdo rychleji bez milosti jej sejmou. Po dvou dnech cesty jsme dorazily na místo a procházka městam, kde místo holých chodníků s popelnicemi a zastávkami vidíte aleje pravých nefalšovaných palem je opravdu něco krásného. Cestu zpět jsme zvolili po dálnici i když přejezd cca 700Km Italské dálniční sítě vyšel přibližně na 1000Kč za mýtné. Zatímco Rakouská známka na motorku (tuším 10-ti denní) jen asi na 200Kč. Cesta zpět se jela přes noc a v jednom kuse krom zastávek u benzinek na dotankování, protažení těla (a že jsem ho potřeboval) a na kávu. Po návratu, sečtení najetých kilometrů, natankovaných litrů jsem byl znovu překvapen. Ujel jsem celkem 2950Km s průměrnou spotřebou 4,6 l/100km a dolil jen 0,2l oleje cestou zpět před českými hranicemi. Celkově shrnuto, ač mě cestou pěkně boleli záda, ruce, nohy i zadek STÁLO TO ZA TO. PS: Netankujte v alpách u tunelů. Benzin tam je snad 2x dražší než kdekoli jinde.