Jawa 50/21 Pionýr (1976)

Vlastník Hellrider
Vloženo 29.6.2009
Aktualizováno 26.3.2023

Konečně je teplo!

Vloženo: 03.04.2011, Uskutečněno: 12.03.2011, Stav tachometru: 14963 km, Zhlédnuto: 8x

Po velmi dlouhé době zase přispívám do deníku Křápa. Odzimování proběhlo relativně rychle a v klidu. První start byl doprovázen mrakem bílého voňávého dýmu (do válce jsem nalil kapku oleje, kvůli konzervaci) a po dlouhé době mé uši zase pocítily slast dvoutaktního motoru staré generace. Motorka se podrobila jarní jemné čistce a běžné údržbě, která se skládá z dotahování šroubů a kontroly všech "fičurek". Jó, klaskson troubí (možná spíše "cinká", těžko říct ), světla svití, a motor jde hezky za plynem. Ještě jsem doplnil novou lékárničku a vestu. S lékárnou padlo jen pár sprostých slov, a jen asi dvakrát jsem měl v plánu zahodit tu plastovou podivnou dýchací věc někam hodně daleko, třeba do Západního Německa. S vestou to už bylo horší, ale nakonec se to naštěstí povedlo. Takže jsem při té příležitosti jel Křápa krátce protáhnout. Všechno v cajku . Konečně už je teplo... Tímto přeji všem krásnou sezónu 2011 doprovázenou co největší přítomností svítící Koblihy.

Hellrider (4) napsal 30.05.2013 v 21:11

Je to dlouho, bohužel. Občas mám chuť něco napsat, ale buď se k tomu nedostanu a nebo jsem prostě línej. A nebo mi také občas chybí fotky. Prostě je to takové všelijaké

Fojes (0) napsal 30.05.2013 v 20:06

Paráda :) super že si taky někdo píše deník :) I když je to už dost dlouho jak tak koukám :)

• Pneu a zástěrka

Přidávam sem slíbené fotky nových částí Křápa. Stará zástěrka už nevypadala zrovna hezky, a tak jsem pořídili za pár stříbrňáků novou. Konečně motorka nějak vypadá i ze zadu. :-) Dalším doplňkem byla výměna zadní pneu, k

Vloženo: 17.07.2010
    Uskutečněno: 17.07.2010
  • Pořádně vyztužený stojánek

Jak jsem se již zmiňoval, nesnažím se striktně dodržovat originál. Veškeré úpravy přinášejí praktické využití. Například sériový stojánek se brzy unaví (prohne) a motorka sedí na obou kolech, což správně nemá. Od známého

Vloženo: 20.06.2010
    Uskutečněno: 20.06.2010
  • Konečně jaro

Zima byla dlouhá. Ještě na podzim sem si natočil chod motoru a moje rozjíždění. Tyhle dvě videa relativně účinně zahnaly můj absťák. Jednou v zimě mi to nedalo, a tak jsem se musel na chatu jet podívat na zazimovanýho Kř

Vloženo: 27.03.2010
    Uskutečněno: 27.03.2010