Yuki Tine 125 (2006)

Aktualizováno 6.10.2012

Výlet na Jankov vŕšok

Vloženo: 04.03.2011, Uskutečněno: 04.03.2011, Zhlédnuto: 25x

Výlet na Jankov Vŕšok
Vykuklo slniečko, rozpustil sa sneh, a teplota vystúpila nad nulu... tak sme vytiahli motorky a išli sa trochu previezť. Yuki mám doma zopár týždňov, a nemal som zatiaľ čas ju vyskúšať. Po dlhšej pauze najskôr nechcela chytiť, a potom vynechával jeden valec... pekne... povedal som si. Ako Babetta...najskôr si človek musí ušpiniť prsty, aby sa mohol odviezť. Po pol hodinke už mrcha poslúchala. Vyrazili sme najskôr na Duchonku. Rekreačné stredisko Duchonka je len asi 15 km od Topoľčian, ale doteraz to bola vzdialenosť, ktorú keď Babeta zvládla, bol som rád. Obyčajne to bola jazda typu, upchatý karbec, zapchatý výfuk, sviečka, defekt, a tak... Yuki na podiv došla na Duchonku v celku. Zastavíme na pláži. Jazero je vypustené, nikde ani nohy. V dialke sa čosi hmýri...asi ľadový medveď...
Nalomil som Fera pokračovať ďalej cez kopec do Bánoviec. V Bánovciach zrovna vrcholila dopravná špička, tak sme sa vozili po blízkom okolí. Vtedy nás napadlo - Jankov Vŕšok, pamätník partizánom na kopčeku. Pekný výhľad a bol som tam naposledy kedysi za socializmu počas osláv SNP. Za Uhrovcom začínajú zátačky a stúpanie. Cesta je statočne posypaná štrkom. Miestami ešte kúsky snehu na ceste zakrývajú výmoly. Paráda, možete si vybrať, či sa vytrete na štrku, alebo na ľade.

Pamätník na vrchole je udržiavaný v dobrom stave. Je odtiaľ pekný výhľad na Uhrovský hrad.
Cesta domov trvá chvíľku. Číňanku som upratal. Došla bez problému. Hm. Na budúce musím vymyslieť dlhší výlet.