Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Miky1300
Vloženo 21.11.2010
Aktualizováno 11.12.2010

Vloženo: 23.11.2010, Uskutečněno: 23.11.2010, Zhlédnuto: 2x

Tak sice je jawka na prodej, ale stejně jsem se neudržel, a musel se do ní podívat. Nejsem žádnej zmetek, mockrát sem se při koupi napálil, a vím jaký to je pak se bít do hlavy.Takže jsem se předvčerem rozhodl, že se mrknu na to v jakým je stavu.Po nastartování jsem nebyl nadšenej, protože něž byla odstavena, bylo to uplně jiný kafe.Zkusili jsme s kamarádem seřídit karbec, ale žádná sláva se nekonala.Takže šly laufy dolů, nádrž taktéž.Karbec jsem vyčistil, profouknul trysky. Pak přišel na řadu motor.Sundaly se hlavy a válce.Po těsnění toho už moc nezbylo, takže komplet nový těsnění pod válce, kovový těsnění mezi hlavu a válec, a na přírubu ke karbecu.Nesehnal jsem těsnění mezi přírubu a karbec, což bez problému nahradil pružnej tmel.Jen tak ze zvědavosti jsme zkusili mezio hlavu a válec máznout trochu lapovací pasty a zjistili jsme že nějaký prase(tuším kdo) to přetáhnul a byla tam vůle.Takže následovalo asi dvouhodinové broušení první hrubou a pak jemnou lapovací pastou až k úplné dokonalosti.Pístní kroužky byly v pístech hodně natěsno, takže následovalo zase čištění a uvolnění.Pak už se jen všechno složilo jak má a dotáhlo s citem, a po nastartování mě čekalo velice milé překvapení.Motor zase hezky šlapal, držel volnoběh a odezva na plyn je už teď taky uplně jiná.Klika, ta vydrží minimálně ještě dvě sezony, a výbrus, ten by to už asi před sezonou chtělo, ale to už je minimální cenovka.Myslim si že kdo tenhle stroj koupí, bude hodně spokojenej, stejně jako byl bratr a majitel před ním, který ho tak pěkne poskládal.

Začínám uvažovat i o tom že bych si ji nechal