Honda CBR 125R (2006)

Vlastník Švagr
Vloženo 7.8.2009
Aktualizováno 17.4.2011

Vloženo: 13.12.2009, Uskutečněno: 13.12.2009, Stav tachometru: 12094 km, Zhlédnuto: 4x

Když zazimování, tak na zimu. Tím myslím teplota hrubě pod nulou, zasněžené chodníky a posolený cesty. To moje první zazimování byla docela prča.

1) Umytí motorky - dal sem tomu pořádně pokouřit. Vodu jsem si nalil do petek a šinul jsem si to do garáže s malým kyblíčkem jako dědula na na borůvky. Tatík se mě ptal: "Nechceš větší kýbl?" Na to sem mu odpověděl: "Až budu mít větší motorku, tak si vemu i větší kýbl." Motorka čistější než čerstvě vyjetej kus z pásu. Neodpustil jsem si polibek na nádrž na dobrou noc :-*

2) Řetěz - Dopnutí bylo v normě, takže nebylo třeba něco štelovat. Do ruk se mi dostal i sprej na čištění, tak sem to projel a ty sračky, co z toho tekli...až mi bylo SiSi líto. Druhým sprejem se řetěz promáznul a hotovka.

3) Baterie - Potřeboval jsem zahřát motor kvůli výměně oleje a EJHLE! Vybito. V ten okamžik jsem si zahral na Nea a jako on do Matrixu jsem se napíchnul na fóra s tématem "autonabíječka vs. motonabíječka" Jak u všech podobných témat jde především o preference samotnýho řidiče. Ten to dělá tak, ten zase jinak. Stejný je to asi s tématama "Kůže x Textil", "SuperSport x Chopper", "4T x 2T", a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Já jsem zvolil motonabíječku s automatickým programem. Jednak si říkám, že když už se vyrábí nabíječka na moto, tak proč nevyužít té na moto; a za druhé nejsem takový technik, abych si nastavil autonabíječku podle požadavků mojí baterie. Na druhý den bylo nabito a mohl jsem se pustit do výměny oleje.

4) Výměna oleje - Nastartoval jsem SiSinu a začal oddělávat boční plast. Jakmile byla zahřátá, rozprostřel jsem noviny snad po celý garáži v očekávání, že ty srance budou stříkat všude po stěnách, na strop, apod. K mému příjemnému překvapení olej poslušně stekl do připravený misky a tak jsem mohl všechny noviny zase uklidit. Byla to fakt síla! Takový hnůj teče dědovy z traktora. A pak přišla scéna jako z Westernu. Ticho v garáži. Přede mnou otevřený víčko olejový nádržky. V ruce držím odjištěnej GPS Castrol 10w40. Odplivnu si a s jiskrou v oku jak Sheriff ze San Dominga strkám hrdlo oleje do nádržky. Pumpuju tam celej litr, vůbec se s tím nemazlím 8-) V balení zůstali asi 3 nebo 4 kapky, ty si nechám na příště. Zkontroloval jsem, estli je olej mezi riskama a bylo to. Našroubování plastů zpátky byl trochu oříšek, a už jsem to chtěl vzdát. Pořádně sem si k tomu lehnul, a protože jsem ty noviny už uklidil, tak sem byl zasranej jak dveře od kadiboudy. Nastartoval jsem znovu a rozdíl šel poznat. SiSi měla novou náplň, která jí dělala moc dobře. Určitě lepší než ta kakaovo-čokoládová poleva, co vytekla místo oleje

Chtěl jsem eště vyčistit filtr, ale protože mám plnou nádrž kvůli ochraně vnitřku nádrže, tak to nechám až na jaro. Pneu jsou nahuštěný. Příští víkend se ale do garáže eště stavím zkontrolovat hustotu chladící kapaliny a ucpat výfuk. Závěrečný úpravy v podání vytáhlé baterky, nasazených sedel, přikrytí, rozloučení a zamknutí v garáži.

Hotovo dvacet. Máme zazimováno.

• Sbohem SiSi :-(

No nářez... Byl jsem v UH a domluvil sem se s tatíkem, že ten prodej ošéfuje za mě. Tatík mi volal den před prodejem, že to jako teda startuje, ale po chvilce to zdechne. Tak sem byl takový nervní, že to nějak podělá

Typ: Prodej
    Vloženo: 05.03.2010
    Uskutečněno: 04.03.2010
    Tachometr: 12095km
  • Podzimní Harta

V lize probíhá repre pauza a všechny zpravodajské servery na mě křičí tu úžasnou zprávu - o víkendu bude hezky. Měním tedy plán zůstat v UH a mrknutím oka sleduju dlouhodobou předpověď. V sobotu mráček, v neděli sluníčko

Vloženo: 14.11.2009
    Uskutečněno: 14.11.2009
    Tachometr: 12000km
  • Jedna z posledních

Rtuť teploměru hlásí 0°C, zamlžená plexa, tma jako v pytli, poláci na cestách. Ideální stav na cestu domů, nemyslíte? Z Hradiště vezu Barču do Zlína a ta neuvěřitelná kosa mě donutí si dát čajík v teple jejího domova. Ve

Vloženo: 31.10.2009
    Uskutečněno: 30.10.2009