Jawa 50/21 Pionýr (1976)

Vlastník Hellrider
Vloženo 29.6.2009
Aktualizováno 26.3.2023

Vloženo: 04.12.2009, Uskutečněno: 16.11.2009, Stav tachometru: 13661 km, Zhlédnuto: 4x

Čas ubývá, tma je hodně brzo, a zima velká. Tydle a ještě další faktory mě donutily dopřát Křápovi zimní spánek. Takže byla krásná sobota strávená v garáží s motorkou a trochou bigbítu. Díky častému mytí mě nečekalo celý odpoledne s hadrem a kýblem vody. Odpoledne bohužel uběhlo jako voda. Garáž sem zamykal se slzou v oku, protože Křápa vidím pravděpodobně naposled v roce 2009. Přes zimu ho totiž parkuju na chatě, kam se v tomhle studeném období podívám opravdu jen zřídka. Už aby bylo zase teplo, resp. léto . Letos jsme na motorce udělal vše co jsem chtěl. Jednak jsem na jaře udělal papíry, což nastartovalo nejen můj nový motorkářský život, ale i letošní sezónu. Před tím jsem jezdil, ale jen na chatě, což je silně omezenej prostor. Motorka udělala technickou, dostala plno nových věcí a součástek, dostala také novou spojku, lak a originální nálepky. Zjistil jsem ale, že se nálepky rozměrově neschodujou s origo nálepkama, které jsem si prostě musel schovat . Jednoduše to shrnu. Letos dostal Křáp úplně nový život. Po dlouhé odstávce na chatě konečně zase brázdí české silnice. Letos jsem nalítal přibližně 1700 km. Příští rok bych se chtěl dostat na 3000, doufejme že to vyjde. A ještě bych na něm chtěl jet na dovolenou do krásnejch horskejch oblastí Šumavy, kam už jezdim léta, akorát ne na motorce... Kvilda, možná někdo zná.
Už aby tu bylo jaro

• Konečně je teplo!

Po velmi dlouhé době zase přispívám do deníku Křápa. Odzimování proběhlo relativně rychle a v klidu. První start byl doprovázen mrakem bílého voňávého dýmu (do válce jsem nalil kapku oleje, kvůli konzervaci) a po dlouhé

Typ: Oprava
    Vloženo: 03.04.2011
    Uskutečněno: 12.03.2011
  • Pneu a zástěrka

Přidávam sem slíbené fotky nových částí Křápa. Stará zástěrka už nevypadala zrovna hezky, a tak jsem pořídili za pár stříbrňáků novou. Konečně motorka nějak vypadá i ze zadu. :-) Dalším doplňkem byla výměna zadní pneu, k

Vloženo: 17.07.2010
    Uskutečněno: 17.07.2010
  • Pořádně vyztužený stojánek

Jak jsem se již zmiňoval, nesnažím se striktně dodržovat originál. Veškeré úpravy přinášejí praktické využití. Například sériový stojánek se brzy unaví (prohne) a motorka sedí na obou kolech, což správně nemá. Od známého

Vloženo: 20.06.2010
    Uskutečněno: 20.06.2010