V.D.O. Moto Explorer ST 50 (2008)

Vlastník MáraExplorer
Vloženo 14.10.2008
Aktualizováno 25.6.2009

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 242 záznamů

Veronika251
Veronika251 napsal 30.10.20 v 13:21 7b.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde bych sehnala náhradní díly na spojku. Předem díky

Ferry33
Ferry33 napsal 22.03.18 v 14:05 10b.

Ahoj motorkáři je mi 15 a tato motorka se mi zalíbila přemýšlím o její koupy ale zatím sem nenašel na ní náhradní díly tak jestli máte nějakou stránku tak bych byl rád kdybyste mi odpověděli.🤔🤔🤗

Šáfa1133
Šáfa1133 napsal 30.11.14 v 10:45

Všechny zde zdravím!Jsem nový uživatel a potřeboval bych poradit.Mám nabídku si odkoupit motorku V.D.O. moto explorer st 50 (2008).Ale bohužel na tý motorce je rozbitý tachometr a nejde el. startování :(.Nevíte čím by to náhodou mohlo být dole na motoru jsem si všiml,že chybí nějakej díl,pán od ktereho bych to chtel koupit říká,že je to asi ten tachometr.Poraďte prosím :( Je mi patnáct a nechci si koupit nějakou šunku,do které budu strkat jen peníze.A taky už jsem tady někde četl,že se dají sehnat náhradní díly,mohu poprosit o nějaký stránky,zatím jsem žádné nenašel.. DĚKUJI MOC PŘEDEM KDO MI PORADÍ!A můžete napsat co je taky nejvíc poruchový..

VojtaST50
VojtaST50 napsal 07.07.10 v 12:45

ahoj, jak tady tak čtu, tak vypadáte že této motorce rozumíte potřeboval bych prosím poradit. Vždycky když jedu někde po rovině nebo do kopce tak na 4 nebo 3, tak mi asi po 500m začne motor ztrácet tah, až nakonec chcípne.. potom po nastartování jede zase jak má, ale taky jenom chvíli. Zkusil jsem už všechno co mě napadlo, čistil jsem filtr, karbec i svíčku..a nic.. tak prosím, jestli se vám něco podobného taky stalo, nevíte jak s tím? nebo to mám nechat na odbornících z V.D.O.? na motorce mám najeto jen asi 300km.. díky předem

MáraExplorer napsal 17.07.09 v 21:37

Koukni se na lom kabelů, který vedou zprava, kolem krku řízení a vedou dál k lampě a do spínačky. Kabely se tam lámou, já sám sem to místo upravoval.

bikemanbartik
bikemanbartik napsal 16.07.09 v 08:58

Zdravím, potřeboval bych poradit. Dostal jsem od kolegy Explorera, ujel jsem na něm asi 150 km a odešla veškerá elektronika (tachometr, světla...). Moto jde nakopnutím nastartovat a jede. Předpokládám, že se asi nedobíjí baterka. Nevíte čím by to mohlo být, případně jak to opravit. Díky

Rybář napsal 01.07.09 v 20:12

No chodíš,vždycky jsem to měl v plánu a nakonec se mi nikdy nářadí (rybářský)nevešlo do auta.Ale teď se musím pochlubit.Podařilo se mi dostat ven ten zalomenej závitník.2,5 hod jsem pod tím ležel a obroušeným nástřelovacím hřebíkem ťukal a ťukal až jsem ho po mikro kouskách dostal ven.Pak jsem to projel vrtákem a udělal 8 závit.Není teda úplně přesně ve stejném směru,ale DRŽÍ.Chlapec zase čistě náhodou přišel na to jak nastavit hodiny.Ale aby nebylo vše jen růžový zase ta mrcha začala blbě chytat a na volnoběh chcípá (studená).Vypadá to,že má přicpanou volnoběžnou trysku.To už jsem,ale dneska neměl sílu řešit.

MáraExplorer napsal 30.06.09 v 20:31

Jasně, vědět dám. A ty chodíš na ryby i na dovolený?

Rybář napsal 30.06.09 v 19:05

S vodou naprosto v pohode.Jizeru mam cca 3 km od baraku a chodim tam na ryby.Rekl bych lehce zvysena hladina.Az budes planovat Liberec tak piskni a muzeme se domluvit - pokud bude teda zajem.

MáraExplorer napsal 29.06.09 v 22:10

No přijet někdy můžu a rád se podívám na synkův stroj Ještě něco na ježdění mi doma zbylo. A občas jezdím do Liberce. Jak jste tam na tom s vodou? Tady to začíná bejt docela kritický.

Rybář napsal 29.06.09 v 08:37

No jo skoda.Chteli jsme Te se synkem pozvat.Pises nebo vlastne psal jsi,ze jezdis i dalkove.A tahle by byla dalkova,ale zase jsi mohl videt Cesky raj.Taky tady mame hezky.

MáraExplorer napsal 25.06.09 v 17:20

Tak jsem strojek prodal Vezl se k novému majiteli až do Aše.

MáraExplorer napsal 23.06.09 v 21:14

Máš s tim fakt smůlu Rybář. Já nic takovýho neřešim a ani sem to zatím neslyšel od žádnejch majitelů Betek a podobnejch, co maj stejný motory. Já měl vejfuk už dole víckrát. Chce to dotahovat z citem, koleno je k hlavě těsněný jen kuželovou plochou. Nejblbějc měl tuhle část řešenou Simson. To se nedalo prakticky utěsnit, furt tam chcal olej a ten závit na objímce maj skoro všichni Simsoni strhlej.

Rybář napsal 21.06.09 v 20:40

Pokracuju,protoze nam kleknul PC pisu pres telefon a ten me omezuje poctem znaku.Druhej steft jsem preventivne vyhodil a dal tam imbus.No zatim jezdime na jeden sroub,ale co s tou druhou dirou (se zavitnikem) to fakt nevim.No zatim to drzi ale jak dlouho ?Nakonec budu snad muset koupit novou hlavu.Ale ta vyjde asi na 2500 penez.Me asi mrskne.

Rybář napsal 21.06.09 v 20:33

Zdravim.Tak jsme dneska zalepili ten sroub pod motorem nejakym metal tmelem do 300 stupnu a jeste jsme ho pripevnili na levo po smeru jizdy objimkou.Cinan tam ma na motoru diru se zavitem,tak jsme ji pouzili.Mame novy problem.Predstav si,ze se klukoj pretrh steft co drzi vejfuk.Tak jsem ho odvrtal vyriz zavit a pri protahovani zavitu mi tam rupnul zavitnik.No na mrtvici.

MáraExplorer napsal 19.06.09 v 17:12

No, bohužel najít pořádnýho mechanika je docela fuška. Já, i když jsem se kdysi zařekl, že už si nebudu věčně špinit ruce a kupovat nový věci si teď raději dělám taky skoro všechno sám. Vím, že to je pořádně a nic neošidím. Jo PS Jinak bych si prodloužil asi intervaly výměny oleje. Když jsme si to jinak zpřevodovali, točí se to mnohem míň, takže za míň otáček motoru toho najedeš mnohem víc. Co jsem se tu ptal chlápků, co maj Betky, většinou mění po 2000 km. Já, co mám skůtra, tam je s podobým motorem dokonce limit 5000 km.

Rybář napsal 18.06.09 v 21:29

Já mám najeto asi tak 30 km ,ale jinak jsme lehce přes 2000.Právě zvažujeme jestli jít na druhou garančku.Olej si vyměnit zvládnem šrouby utahujeme průběžně nebo jsme je vyměnili za ty s plastem proti povolení,tak nevim asi se na ni vyprdnem.Ten šupák u nás stejně nic jiného neudělá a ještě si to nechá zaplatit.Když jsem psal do VDO ,poradili mi ať k němu nechodíme (dobrá rada nad zlato),ale kam jít to už neřekli.No myslím,že už jsem Ti to popisoval u ty první garančky,tak abych se zbytečně neopakoval.

MáraExplorer napsal 17.06.09 v 21:31

Tak jsem doplnil deník, už mám nalítáno 4000. A kolik jste na tom najeli u Vás Rybář?

Rybář napsal 08.06.09 v 19:40

To je fakt,cena povolenky je v poho (pokud to teda není na nějaký soukromák za 1 000 na den)Uvidíme příští sezonu.

MáraExplorer napsal 07.06.09 v 21:00

Tak ale povolenka není tak drahá, nebo jo? Já tu znám nádherný lesní rybníky, je to úžasný a vůbec nikdo tam nechodí, to by se ti líbilo

Rybář napsal 07.06.09 v 18:44

No víš já moc nejsem na ty adrenalinový sporty a neměl bych na to ten správnej klid.

MáraExplorer napsal 06.06.09 v 10:09

To je docela dost. Tyyjo. Tak přijeď rybařit na černo, stejně to tu všichni dělaj

Rybář napsal 04.06.09 v 17:34

Ahoj.Tak z chajdy nic nebude.Chtějí 17 000 za týden bez povolenky na rybaření.Škoda.

MáraExplorer napsal 01.06.09 v 22:59

Rybář tuhle chajdu fakt doporučuju. Je to vedle vesnice Pístina u Stráže nad Nežárkou. A pořád tam má někdo nahozeno, když teda tam je ubytovanej Tak dej vědět, až přijedeš.

Rybář napsal 01.06.09 v 22:02

Ahoj.Dík za foto.Moc pěkný.Dokonce drahá polovička hned zblejskla tel.na ubytování.Odhaduju,že bude teď otravovat.4kolka taky dobrý.Já mám teď sezonu a kluk začal konečně jezdit bez častých závad,tak sem tak často nelezu.Akorát když to moc nebere ,tak u vody přes mobil.To pak píšu bez diakritiky.Třeba se někdy nakonec u rybníka potkáme

MáraExplorer napsal 31.05.09 v 18:42

Rybář ahoj, poslal sem ti na mejl ty slíbený fotky chalupy u rybníka na rybaření, jak jezdím okolo. Je to fakt krása pro rybáře typuju

MáraExplorer napsal 25.05.09 v 22:51

Rybář ahoj. Hodiny, no já už to zapomněl, ale myslím že se nejdřív tak na sekundu stiskne ( musí to bejt fakt aspoň sekunda ) jedno z tlačítek a pak obě současně no a pak se tím myslím levým posouvala hodnota nahoru a pravym se to ukládalo. Jestli myslíš tu opičárnu na koleně vejfuku, tak to je údajně něco, co mělo přídavně spalovat ještě nějaký druhy škodlivin z vejfuku. Ke správný funkci by to ale podle mě muselo bejt připojený ještě nějak k sání u karboše, což tady neni. Okukoval jsem to u nějakýho jinýho číňana. Celá ta věc má pomoct splnit Euro 3, společně s katalyzátorem, kterej je navařenej ve svodu. Jo mimochodem, pokud máš zájem, koukni na můj novej stroj, kvůli kterýmu se mi tohle blbě vejde domu http://www.quadmani...uzivatel/?muid=27446

Rybář napsal 24.05.09 v 19:34

Ahoj.Prosim Te syn ma na Tebe dotaz.Nevis nahodou jakym zpusobem nastavovat hodiny.Jo a jeste co je zac ten bocni vyvod na vyfuku s cernou hadici a zakoncene cimsi cernym ( dobrej popis ne),ale urcite vis co myslim.

MáraExplorer napsal 15.05.09 v 21:22

No, to by se Ti asi líbilo tady na Třeboňsku, zrovna jsem na chalupě. Někdy Ti vyfotím tady má chlápek rybářskou chalupu u svojeho rybníka na fakt kouzelnym místě, jezdím kolem. Chalupa je na takovym poloostrově, paráda Pískovny tu máme taky ale tam se spíš koupe.

Rybář napsal 15.05.09 v 13:58

Máme tady 2 štěrkopískoviště (zatopená díra po těžbě písku - to jen pro pořádek) jedno cca 26 ha a druhý asi poloviční .A když jdu jen tak na lehko ,tak na Jizeru.

MáraExplorer napsal 14.05.09 v 20:04

A kam tam vlastně jezdíš chytat ryby? To tam máte rybníky?

Rybář napsal 13.05.09 v 22:59

Ahoj.No jo na ryby,ale ma to 2 hacky.1. musel bych ji klukoj urvat z podzadku a 2. bych si k tomu musel pridelat karku.Mam tech kramu na ryby nejak moc a vsechny samozrejme potrebny.Ale je fakt,ze kdyz jsem sel jen tak na lehko a kluk nebyl doma vzal jsem si moto a bylo to v poho.No driv jsem jezdil na ryby na simsonoj,ale casem jsem musel prezbrojit na auto.Taky obcas zaprsi a je kosa.No tatik no

MáraExplorer napsal 13.05.09 v 19:38

Supr rybář, uvidíš, že by tě to nakonec chytlo si na tom občas něco udělat . PS já už na tom jen jezdím, mám najeto už cca 3500 km, ale je to strašně návykový, můžeš jezdit furt a nic to nestojí skoro. Jo a když jezdíš na ryby, tak jezdi na tomhle, to je uplně ideální na to ne?

Rybář napsal 11.05.09 v 20:55

Ahoj.Jasně kolečko tam šlo hned (skoro hned) jak přišlo.Spotřeba podle kluka tak 2,5l,ale fakt ji nešetří.I když bych řekl,že už se k ní začíná chovat slušně.On na to každej přijde co je výhodnější.Takže předpokládám půjde spotřeba ještě o něco dolu.Dneska jsme řešili vibrace stupaček.Motor je teda taky "geniálně"Čínsky přidělanej.Dva velký šrouby ,který pohledově držej motor k rámu ve skutečnosti držej jen ty nástavce pod motorem (mezi ně jsme dávali gumové podložky - docela dobrej účinek).V jednom nástavci je 8 imbus o motor jen opřený v jakési díře a ve druhém je také 8 imbus o 1 cm delší.Ten je našroubovaný do motoru.U nás teda už ne ,protože při rozdělání vypadl ožvejkaný šroub i závit.No už se z toho do hlavy nestřílím.Díru vyplním lepoxmetalem navrtám 6 díru,vyříznu závit a našroubuju 6 imbus.Snad to bude zase chvíli držet.Akorát ,že mi to zase zabere 1/2 dne a nestihnu ryby.No jo co bych pro synka neudělal.

MáraExplorer napsal 08.05.09 v 20:05

No já abych pravdu řekl se na zadní žárovku občas kouknu ale zatím žádnej problém. A to jezdím tak kolem 80-ti po rozbitejch okreskách a taky se to asi mele. Po pořádnym zmoknutí jsem skoukl jestli se mi nedostává bordel do zadních blinkrů, jak si psal a taky no problem. Už tam máte to kolečko 14? A měřili jste někdy spotřebu? mě se zdá jako uplně neuvěřitelná. žere mi to tak o litr míň, než skůtr.

Rybář napsal 08.05.09 v 16:37

Dík za tip.Mrknem na to až bude čas a chuť.Jinak svíčka asi dobrý - jezdíme (teda synátor jezdí).Akorát mě se.. to zadní světlo.Diodová žárovka sice nepraská, ale je dost malej rozdíl mezi normálním svícením (to je v poho) a brzdovým světlem.Na slunci prakticky není vidět,že se brzdí.Asi zkusím světlo rozdělit a na brzdu přidám solo žárovku (zkusím sehnat sufitku s víc jak 5W)jiná se tam stejně nevejde).Nic jinýho mě nenapadá.Klasická dvouvláknová žárovka odchází ne proudově,ale vibracema (chlapec tomu docela dává kouř).

MáraExplorer napsal 07.05.09 v 20:56

PS Rybář ještě jeden tip. Zjistil jsem, že vejfuk v místě spoje svodu a tlumiče je utěsněnej takovou sračkou na bázi grafitovýho těsnění s nějakou mřížkou ve funkci výztuže a aspoň u mojeho kusu to bylo shrnutý a omezovalo to průřez vejfuku = snižovalo výkon. Navíc to přenášelo část vibrací od motoru, protože to bylo moc natvrdo. Po usilovnym přemejšlení, jak to udělat líp, jsem si vzpomněl, jak bylo řešený to samý u Babety. Tam těsnění zajišťovala azbestová šňůra, namotaná v místě spoje. Po několika pokusech a asi 300 kačkách vyhozenejch za pokusný materiál , jsem se dopracoval k ůspěchu. Šnůru jsem použil ze skelnejch vláken do 650 stupňů s průřezem 4 mm a první závit uchytil šroubovací hadicovou nerez svorkou ke svodu. Celej výtvor jakoby vystředil svod u tlumiče a nepřenáši se teď vibrace a samozřejmě to neomezuje průřez. Mám s tím už najeto 1000 km a pracuje to bez problémů, narozdíl od původní drolící se sračky na jednu demontáž.

MáraExplorer napsal 06.05.09 v 21:04

ahoj rybář no prodávám... jen jsem to zkusil a uvidím, nějak na tom netrvám, není na tom hlavně už co dělat. A co dělá svíčka?

Rybář napsal 05.05.09 v 22:11

Ahoj.S překvapením koukám ,že prodáváš.Z koho teď budu tahat rozumy.Škoda,že to nejde vyměnit kus za kus.Než tu naši dotáhneme alespoň vzdáleně do podobného stavu čeká nás ještě dlouhá cesta.

Milanosor
Milanosor napsal 24.04.09 v 05:30

I podle videa ti to jezdi moc pekne

MáraExplorer napsal 23.04.09 v 23:12

Dneska jsem předělal celej deník, aby byl aktuální. Myslím, že o moc víc úprav asi už neudělám, jsem zvědavý, jestli přibudou nějaké opravy, ale zatím to nevypadá na zatracovanou čínu vůbec hrozně. Mám najeto přes 2500 km, což na to, jak to mám dlouho není špatný. Zatím hlavně dolejvám benzín Jo a štve mě, že mi to tam maže mezery a nějaký slova mám spojený, ale jinak fakt psát umím Asi dvakrát jsem to opravoval, ale už mě to nebaví, vždycky se něco sesadí v tom textu :-/

MáraExplorer napsal 18.04.09 v 20:50

No, to měl fajn nápad Rozhodně je na týhle mašině motor to nejspolehlivější, neřešil jsem zatím jedinej problém. U tý svíčky bych to viděl na dosedací plochu, je třeba trefit přesnou kuželovou plochu, která to má těsnit. PS, koukal si na moje video? Jo a jestli mám občas zachrastí řetěz, koukni na muj deník, no můžeš rovnou kouknout na tu příčku rámu nad řetězem, jestli už je škráblá.

Rybář napsal 18.04.09 v 20:39

Ahoj.Tak dneska jsme moto slozili dohromady.Sice zase jede,ale trochu nam to fouka kolem svicky.Tak jeste musim sehnat zahlubnik a srovnat plochu pod svickou.Nejspis se ten novy zavit netrefil uplne ve stejnym uhlu.Ale dneska jsem prisel na to proc nam to minule neslo do otacek.Pak vlasne vznikl problem se zavitem atd.Chlapec si dal do kasliku kam vede hadice sani salku.Sani ji samozrejme nacuclo

MáraExplorer napsal 18.04.09 v 17:59

Tak u mě pérovku číňan zapomněl dát, ale napravil jsem to. Jinak dávám do deníku tip na to, jak odhlučnit rezonanci řetězu. Jak dáš větší kolečko v určitý rychlosti se začne mrskat o vzpěru rámu. A zarachotí to i při přejezdu nerovností, i když je řetěz dobře napnutej.

Rybář napsal 17.04.09 v 20:33

Na matku jsem koukal a je to snad jediná matka která se zatím nepovolila.Jo a je tam silná pérovka (možná 2 mm).

MáraExplorer napsal 17.04.09 v 19:13

Mimochodem, koukal si na tu matku u stojánku? jakou tam máte a byla tam pérovka aspoň?

Rybář napsal 17.04.09 v 19:00

S tou svíčkou je to nakonec fuk.Teď mám koupenou 8.Něco na ni najedem,pak ji zkontrolujeme a uvidíme.Ta 100 za svíčku mě nepoloží (maximálně nasere) .Když bude černá od sazí dáme 6 a je to.

MáraExplorer napsal 17.04.09 v 17:36

No, nevím, podle mě je to opačně, ale jak říkám, nejsem odborník Motor 125 ccm má doporučenou 8 a myslím že i v návodu píšou, že pokud by se s motorem jezdilo trvale na větší výkon, chce dát o číslo víc. Motor 125 má vzhledem k většímu výkonu a větší ploše na které dochází k explozy určitě větší tepelné zatížení ve spalovacím prostoru. Pokud si nebudeš jistý, ještě bych zkusil tady naší táborskou firmu Brisk http://www.brisk.cz...hp?page=kontakt.html Máš tam i kontakt na telefon a určitě by ti doporučili nějakou jejich svíčku ( mimochodem jsou o dost levnější a v podobná kvalitě jako NGK ) Jo PS Dík za kredit

Rybář napsal 16.04.09 v 20:51

Ahoj.Já měl za to,že čím nižší číslo tím teplejší svíčka .Někde jsem kdysi četl,že to číslo znamená čas za jaký se svíčka ohřeje na zkušebním motoru na určitou teplotu (dneska už nevím zda to bylo měřeno v 0,01 vteřiny nebo v 0,1,ale spíš 0,01)

MáraExplorer napsal 16.04.09 v 19:28

Ahoj rybář, jako odborník se fakt necejtim Ale 6 je dost studená na tohle, dej 8, myslím to pojede dobře a nic nepoznáš. Jo PS to kolečko pomůže taky na spotřebě. Co jsem pozoroval docela o dost...

Rybář napsal 16.04.09 v 18:37

Zdravím.Kolečko dorazilo.Zítra to vyřídím ,jak jsme se domluvili.

Rybář napsal 16.04.09 v 08:07

Ahoj.Tak jsem konecne pracne nasel alespon podobnou svicku.Svicku s hodnotou 7 jsem hledal marne,ale nasel jsem bud D6HA nebo D8HA.Ja osobne bych se spis priklanel k ty 6,ale co Ty na to jako odbornik.Ktera je lepsi do toho naseho strojku.Nebo neni vhodna ani jedna a mam patrat dal.

Rybář napsal 15.04.09 v 23:31

Dík za kolečko.Ozvu se až dorazí.Jinak hlavu jsme nakonec spravili přeříznutím závitu na 12.Vyvložkování by taky šlo,ale ten závit mi udělali chlapi v práci (0 kč).A udělali mi i podložku na svíčku.Svíčku se závitem 12 a délkou 12,7 mm (to je délka závitu u NGK C7HSA - kde H je právě těch 12,7)jsem zatím nesehnal.

MáraExplorer napsal 15.04.09 v 22:10

Nějaký video co jsem dneska natočil

MáraExplorer napsal 15.04.09 v 21:35

Jo mimochodem Rybář, poslal jsem to kolečko, snad to dojde a budeš to mít hlavně OK...

Rybář napsal 13.04.09 v 19:44

To je v pohodě,až chytneš absťák,tak přijeď a já tady mám jednu moto na hrabání.

MáraExplorer napsal 13.04.09 v 18:24

Tak hlavně že to dobře dopadne Já už si nemužu vynachválit, jezdí to fakt parádně. Okresky se tomu líbí a kilometry jen přibejvaj. Ještě jsem trochu předělal pár šroubů a uchycení minulej tejden a teď už budu jen jezdit Jen se bojim, že mě to zas začne nudit a budu zas mít absťáka od toho se v něčem hrabat

Rybář napsal 12.04.09 v 23:55

Takže,jak souvisí rybařina a motorky.U pískovny kam chodím často rybařit je stánek s občerstvením.Dnes jsem dával přednost asi 30 motorkářům (odbočovali na občerstvovací pauzu - asi je brněl zadek).Protože se říká líná huba holé neštěstí,vylezl jsem z auta a hodil dotaz na ten závit.Podrobnosti nebudu rozebírat,ale dostal jsem tip:www.e-svareni.cz/auto/naradi/opravyzavitu2.htm Toto jsem už vybral kvuli ceně.Hoši mě poradili,že něco takového vůbec existuje.Neměl jsem o tom ani páru.

MáraExplorer napsal 12.04.09 v 21:41

Podložkou nevím, tyhle svíčky jsou utěsněný přesnou kuželovou dosedací plochou. Ale nemusíš řešit NGK, třeba od Brisku bude určitě taková k dispozici. Plce držím, já mám najeto už 2200 km a spokojenost, dotáhl jsem k dokonalosti odhlučnění a odstranil už všechny rezonance, při 2000 vyměnil olej a teď už jen jezdit a jezdit

Rybář napsal 12.04.09 v 20:16

Zdravím.Příčinu nevím,ale když jsme svíčku vyndali měla blbě deformovaný závit hned v první otáčce a pak holt vzala závit v hlavě sebou.Zkusíme zvětšít díru na 12 závit.Víc se tam kvuli ventilům nevejde.Akorát budu mít asi problém sehnat svíčku.Podle značení NGK by to mohla být DR7EA ,ale problém je v tom že E znamená délku závitu 19 mm a mi tam máme H čili 12,7 mm.Jestli to půjde vyřešit podložkou??No jo hlava asi fakt není problém,ale radši jsem ještě ani nekoukal co stojí.No držte palce ,pak dám vědět jak jsem dopad.

Předchozí
1 2 3 4 5