Yamaha FZ8 N/S (2013)

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 1 záznamů

bIondak
bIondak napsal 16.07.18 v 11:28

Tak jsem na motorce najezdil okolo 4k km a jsem schopen napsat trochu více dojmů. Ač při každé jízdě chrochtám blahem, tak dokonalých věcí je na světě málo a bohužel ani FZ8 není bez drobností, které kdyby nebyly, tak bych chrochtal blahem nepřetržitě.
Prvním vadou na kráse (pouze pomyslně, motorka je naprosto nádherná a vady na kráse jako takové nemá) jsou vibrace. Vibrace okolo 5-7 tisíc otáček. Tedy otáček, kde se člověk docela často pohybuje. Tyto vibrace jsou poměrně silné jak do řídítek a nádrže (tedy do kolen), tak do stupaček a jejich uchycení (takže vibrace do kotníků). Myslel jsem si, že mi něco na motoru rezonuje a je to závada, ale po pročtení fór jsem zjistil, že si na to stěžovalo více lidí.
Druhou "vadou" je velmi měkký zadní tlumič s pružinou, který ale tak je daný a ví se o tom. Na ježdění ve dvou, a dokonce s nějakým nákladem, je nevhodný. Sportovně se s motorkou jezdit dát, ale není to okruhovka. Pravděpodobně budu časem měnit.

Co se týče servisu, tak jsem byl na 10k km prohlídku, s brzdovkou, olejem a filtrem za 2500 czk - asi normální cena.