Simson S 51 Enduro (1985)

Vlastník JDM
Vloženo 21.9.2013
Aktualizováno 21.9.2013

Prostě Simson...malá, lehká a čiperná ''kroska'', je to mazel

První dojmy - Je to drak, když se tomu dobře naloží tak pitbike kolikrát nestíhá :-P

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, které baví úpravy motorek a není jim líto peněz ;-)

Doplňky na motorce - Přední tlumiče Yamaha DT 80, komplet přední brzda taktéž DT 80, pancéřovaná hadice, přední kolo Honda CR 85, hlava alá LangTuning, komaxit na nádrž + kastlíky, ručně dělaná zadní kyvka pro větší tuhost rámu, karburátor se vyfrézoval na větší průměr, poupravil se difuzor a dodal se lepší vzduchový filtr, vystužený rám a mnoho dalšího...

Koupil jsem ji v červnu roku 2010 za 1000kč, v té době jsem ještě netušil, jaká z nás bude dvojka...moje první svezení proběhlo až v roce 2011, protože když jsem ji dovezl domů, nepřipadalo v úvahu na ni sednou a jezdit. Když jsem ji tak nějak poskládat, aby vypadala trochu k světu a aspoň trochu jezdila, tak hodně trpěla dětskýma nemocema, nejčastěj se rozhodilo zapalování a bylo doježděno. Asi po roce ježdění se mi těsně před koncem sezony 2012 vysypaly ložiska na klice, tak jsem si řekl, že když už budu vytahovat ten motor z rámu, proč zrovna neudělat GO celé motorky? Tak jsem se pustil do práce, GO trvala asi 6 měsíců, jelikož přes zimu se toho moc udělat nedá, ale když jsem na jaře začal svařovat, brousit, lakovat a následně skládat, byl jsem hrdý na to, co jsem dokázal. Teď, když někam přijedu, vždycky sklízí obdiv. Nato, že je tak stará a navíc zatím pouze 50ka, jede jak pila, vždycky mě dovezla domů

JDM
JDM napsal 22.09.13 v 19:16

K2TF je palba, já o žádných závodech nevím, pídil sem po tom a tady poblíž se nejezdí absolutně nic jinak díky

Telďas
Telďas napsal 22.09.13 v 19:10

ty jo čumim docela mazec simson ani nevím ,že se tady jezděj taky takoví závody v crossu na simákách jinak koukni na youtube na K2TF docela střelci

JDM
JDM napsal 22.09.13 v 18:21

Díky moc

Krtecek
Krtecek napsal 22.09.13 v 14:59 10b.

woow... Parádní hračička! Lepší jak Asijský pitbiky...
Něco takového na skládání musím taky pořídit. 10b za super úpravu z totálního vraku..