Kawasaki Z 750 (2006)

Vlastník witcher951
Vloženo 17.6.2013
Aktualizováno 4.7.2014

Na začátek super stroj. Jen trochu přestává zvládat mojí váhu na hrbech. Před ní byl Fazer FZ6. Kawa je podstatně živější na ovládání.

Motorka koupena od FIRMA:Jan Halbich (Praha 4-Chodov) - výborné

První dojmy - Od začátku super. Rychlá odezva při změně směru, žádný problém při rovnání stopy až v náklonu (při rozumné rychlosti). Je třeba hlídat těžiště ve svislé ose - na to je citlivá - když je moc vzadu (natažené ruce, zadek vzadu), tak v nižší rychlosti mají řidítka tendenci padat do zatáčky. Když moc ve předu (váha na řidítkách) tak se jí nechce zatáčet. Něco z toho chování možná mají na svědomí gumy. Mám tam tvrdší spíš do cestovna.

Zas tolik toho pro srování nemám - před tím byl FZ6 a ten mi nějak nevydržel ani do první garančky

Jízdní dojmy popisuji výše, jinak na jezdce mých rozměrů je poměrně malá (188/105), nohy jsou dost sportoně zalomené. Asi začínám stárnout a někdy mě z toho posezu chytají křeče do kyčlí.

Z mého pohledu ideální stroj na 2., 3. třídy pro cesty do max 200km za účelem zábavy v rámci cesty z bodu A do B, popřípadě zpět do A. Na delší cesty to podle mě není - osobně si pak přestávám jízdu užívat a nemůžu se dočkat, až budu v cíli. Zadek tlačí a kvůli nutnosti dost přesně hlídat těžiště (když se člověk nechce ploužit), je třeba neustále "jet", ne se "vézt", což je únavné.

Pokud se netlačí na pilu, tak je s ní nuda a v nižších rychlostech má tendeci chovat se při průjezdu zatáčky nervozně (rychlé řízení). Trochu za to asi může i moje aktuální obutí - tvrdší směs. Pokud někdo nehlídá korunu, měkké sportovní můžu jen doporučit, ale battlaxy z výroby doslova mizí před očima. Mám dojem, že zadek mi tehdy vydržel jen lehce přes 2.500km

Dojmy je třeba brát z pohledu mé váhy (105kg) - to je dost za limitem "stadardního" pilota, na kterého je motorka stavěná, a kromě progresivních pružin ve vidlích a přitažení předpětí vzadu jsem úpravy podvozku nedělal.