Yamaha XV 1100 Virago (1993)

Vlastník JohnLogs
Vloženo 23.9.2012
Aktualizováno 13.4.2014

Byla to láska na první pohled. Původně jsem se šel podívat na Virago 535, ale když jsem uviděl Máňu, tak už to nešlo jinak.

První dojmy - Hned jsme se zpřátelili. Mařenka jela sama a šla přesně tam, kam jsem potřeboval. Výkonu haba kuk.

Je tomu 16 let, co jsem naposledy seděl na motorce. Většinou na půjčené, protože mamka má k motorkám odpor a tak mít doma svýho vysněnýho Simsona bylo nereálné. No a pak přišla rodina a místo motorky se musel pořídit prostředek, který přepraví celou rodinu.
Vždycky se mi líbily choppery a cruisery a o jednom takovém jsem snil. A při mírné změně rodinné situace jsem si splnil svůj sen.
Původně jsem se vydal do bazaru podívat se na Virago 535. Jelikož počítám i s jízdou ve dvou, byla mi doporučena alespoň 750. A jak tak procházím a koukám, tak jsem jí tam najednou uviděl. Sednul jsem si na ní a padla mi hned do ruky i do oka. Prostě láska na první pohled. Sice 1100, ale cena v podstatě stejná jako 750. Jelikož jsme odjížděli na dovolenou a koupi jsem plánoval až po dovolené, tak jsem složil zálohu na rezervaci.
To byla snad první dovolená, kdy jsem se těšil domu. Hned po návratu jsem zapřáhl vlek, vypravil děti do školy a vyrazil pro Máňu. A odpoledne už odpočívala v garáži.
Měl jsem trochu strach. Přece jen jsem naposledy jezdil na Jawě 350.
Na první jízdu jsem vyrazil v podvečer na silnici, kde nejsou skoro žádná auta. Po chvilce jízdy jsem ale zjistil, že obavy byly zbytečné. Máňa je naprosto klidná, krásně ovladatelná a motor je dost výkonný. Stále se ještě seznamujeme, ale každá jízda je úžasná. I když se skvěle řídí a je hodná, mám z ní respekt.
Po najetí pár kilometrů putovala do servisu, kde jsem nechal udělat kompletní kontrolu a výměnu všech náplní. Potěšilo mne, když jsem se dozvěděl, že se o Máňu předchozí majitel (majitelé) velice dobře starali.
A tak se těším, až si v tom ulítaném pracovním týdnu udělám chvilku a když bude hezky, tak s Máňou vyrazím svým hlemýždím tempem za doprovodu bublání motoru jen tak někam mimo pražské přeplněné silnice...

Po necelých dvou letech byla přejmenována na Mařenku.

bortl
bortl napsal 12.05.16 v 19:06 10b.

Pěkná virgule

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 10.09.15 v 08:26 10b.

Supr strojovna přeji pohodu v sedle

babula
babula napsal 27.03.15 v 18:29 10b.

Moc pěkná Máňa , za 10b

cortes
cortes napsal 10.09.14 v 15:40 10b.

A kolama vždy dolů.
Za 10

toša.
toša. napsal 30.07.14 v 08:41 10b.

pěkná tak at slouží