Aprilia Atlantic 250 (2007)

Vlastník Ruda2
Vloženo 18.8.2012
Aktualizováno 24.6.2013

Velmi šikovný stroj jak pro každodenní ježdění do práce (120 km tam i zpět), tak pro delší vyjížďky po Čechách s nízkou spotřebou pod 3l/100 km.

První dojmy - Lehce ovladatelná motorka s výbornou ochranou jezdce před větrem.

Motorku bych doporučil pro - Všem, kdo hledají spolehlivý stroj na každodenní použití nebo i jen občasné vyjížďky.

Doplňky na motorce - Kufr (46 l) - obvykle ale jezdím bez něho, zvyšuje spotřebu

Atlantica jsem koupil hlavně pro každodenní ježdění do práce. Měl natočeno 15 000 km po prvním majiteli, který ho koupil v Čechách. Po 3 000 km mohu s radostí konstatovat, že se výborně osvědčil jak v městském provozu tak mimo město.

Výhody:
Jezdím 100-110 kmh mimo město a spotřeba je v průměru 2,9 l/100 km. Bez problému udělá 130 kmh a nemám pocit, že by se stroj choval nekontrolovatelně.
Design je nadčasový. X-max přešel na podobný styl řešení oddělené palubní desky od řidítek až po faceliftu v roce 2010.
Ochrana těla před větrem bezvadná. Ruce a nohy jsou krásně v závětří, takže v pohodě se snesou i ranní nízké teploty pod 10 °C.
Servisní interval na výměnu oleje 6 000 km (X-max doporučuje 3 000 km). Navíc se tam nalije jen 1 litr.

Nevýhody:
Hůř je na tom jízda po kočičích hlavách, kde to skáče jako koza. To je ale obecně problém u malých kol.
Měřim 185 cm a s ochranou větru je to tak, že se musím sklonit, aby mi nefoukalo na hlavu.
Mohl by mít větší nádrž. Dojezd 250 km, pak se už ručička dotýká červeného pole (ještě jsem nezkoušel, kdy se rozsvítí rezerva, určitě by dojel dál).
Tachometr nadhodnocuje +10 kmh (ověřeno dle navigace a radaru).

Zkušenosti po 8 000 km:
Cestovní plexi skvěle chrání řidiče. Dobře odvádí vzduch a déšť od rukou. Dlouhodobá spotřeba je v průměru 2,88 l/100 km. Motorce dávám pouze pravidelný servis (výměna kapalin a výměnu dílů dle servisních intervalů) a za to se mi odměňuje bezchybným chodem. Zatím mě nikdy nikde nenechala. Italové uměli postavit hodně dobrý stroj.
Letos mě pro jistotu čeká výměna baterky (ne že by nefungovala, ale už má 6 let), výměna pneu, a uvidíme co řeknou v servisu na řemen.

fatman
fatman napsal 16.11.12 v 07:31

Kolik vážíš ?Já jsem "přescent" a nedostanu se níž jak na 3,4litru na sto ...