Honda CBF 125 (2009)

Vlastník Seri34
Vloženo 2.7.2012
Aktualizováno 29.4.2013

Ide o moju prvú motorku. Je to zánovná Honda CBF 125, červenej farby s typickými hondími krídlami na bokoch kapotáže. Výborne vyzerajúca na živo. Pekné plasty umocňujú pocit vačšej motorky. Ide sa na nej náramne, hravá, ľahučká, ovládateľná.

První dojmy - Vzhľadom na to, že som motorku nikdy predtým nemal, zo začiatku som ju riadil veľmi opatrne. Motorka mi svojou ľahkosťou a príjemnou ovládateľnosťou veľmi pomohla a po pád dňoch som ju mal v ruke. Dojem je stále vynikajúci.

Na fotkách útla, na živo vynikajúco vyzerajúca motorka, vyvedená v pekných farbách. Dojem veľkej motorky umocňujú veľké plasty a pekný svetlomet. Obecne posobí oveľa väčším dojmom ako 125 ccm. Jej menší objem prezrádza pri bližšom pohľade maličký jednoválcový, 4T motor a užšie pneumatiky. Inak dospelá motorka s dostatkom miesta. Poloha pri sedení je príjemná, s výborným výhľadom pred seba. Spätné zrkadlá si zaslúžia 1. Ideálna do začiatku. Pri kúpe mala najazdených necelých 3000 km.

PO 500 KM:
Pocity ostaly vynikajúce. Čo sa týka jazdných vlastností, do mesta idálna. Tu sa jej nedá nič vytknúť. Krásne sa vytáča, je živá, brzdy sú dostačujúce. Mimo mesta je do 80 km/h všetko úplne v pohode. Na 90km/h sa jej ešte chce, no po preradení na 5-ku, som z nej viac ako 105 km/h nedostal. Pár krát sa mi už stalo, že som hľadal 6-ku, ale nebol som úspešný :))). Pokiaľ má cesta mimo mesta prevýšenia, v jazde do kopca jej trocha dochádza dych. Pár koníkov navyše by neškodilo. Celkovo som veľmi spokojný a teším sa na ďalšie výjazdy, a v pláne sú aj nejaké motovýlety.

PO 2000 KM:
Momentálny stav najazdených kilometrov sa blíži ku 5000 km. Motorka šlape stále ako hodinky. Po 4000 km som na nej absolvoval pravidelnú druhú servisnú prehliadku podľa servisnej knižky (1. po 1000km, 2. po 4000 km) v Honda Žilina. Stav motorky bol ohodnotený na výbornú. Plánované motovýlety sa uskutočnili :). Počas dovolneky som na nej absolvoval cestu z ČR domov na Slovensko, kde som objazdil blízke okolie i okolité mestá. Dojem je stále vynikajúci.

Milan1963
Milan1963 napsal 03.07.12 v 12:52

Pěkná, taky přeju příjemné kilometry a slunce nad hlavou.

Seri34
Seri34 napsal 02.07.12 v 16:51

Vďaka!!!

martycaesar
martycaesar napsal 02.07.12 v 16:48

Nezbývá než popřát tisíce kilometrů ve zdraví!!!