Yuki Speedy 50 (2004)

Vlastník Kubajs25
Vloženo 30.6.2012
Aktualizováno 30.6.2012

Capriolo 50 alias Yuki Speedy 50

Začátkem prázdniny roku 2009 jsem si koupil svůj první jednostopý stroj s TP. Koupil jsem ho přes aukro za 8 000,- Kč. Podle fotografií a majitele se mělo jednat od značku Capriolo, což znělo italsky a slibovalo určitou kvalitu a jistotu. Myslel jsem si, jak výhodný obchod jsem udělal. Mělo to najeto něco kolem 6 tisíc km. Za 8 tisíc jsem o toho ale nic moc nečekal. Chtěl jsem to jenom na popojíždění.

Hned po přivezení domů jsem vyměnil oleje a začal jezdit. Vůbec jsem ho nešetřil. Jezdil jsem s nim do kopců. Jezdili jsme na tom i ve dvou a dokonce překračovali povolenou nosnost. Stroj všechno zvládal. Maximální rychlost, kterou jsem z něj dostal nebylo ani 60 km/h. Ale při spotřebě necelých 2l/100km to stačilo.

Prvních 1 000 km jsem najezdil bez závad. Pak mi praskla potkávací žárovka. Kupodivu jsem jí sehnal u nás na benzíně, takže jsem jí okamžitě vyměnil. Se svícením nebyl problém ale zas to přestalo blikat. Hledal jsem závadu a zjistil jsem, že jsem svojí neopatrnou manipulací s elektronikou odpálil relé blinkrů. Sehnat originál byl veliký problém. Nakonec jsem se rozhodl, že si koupím nějaké jiné relé a upravím si přípojku. Vše se povedlo a stálo mě to jenom 80 Kč.

Ujel jsem dalších 500 km a motor začal dělat opravdu divný zvuk. Žádnému známému mechanikovi se mu do opravy nechtělo a tak jsem vyhledal odbornou pomoc. Za strašného řinčení jsem dojel okresního města, kde mi v servisu řekli, že nemají na to čas. Měl jsem ho přivést až tak za měsíc. Když jsem nasednul a chtěl nastartovat, skútr začal protestovat. Vůbec se mu nechtělo. Byl už skoro konec sezony a tak jsem ho už nechal v servisu. Zůstal tam celou zimu. Aby byl opět pojízdný, vyměnili mi tam, co mohli. Stálo mě to stejně jako ten skútr. Dali mi tam nějakou špatnou baterii, ale skútr byl opravdu pojízdný a díky nové řídící jednotce jezdil lépe. V servisu také přišli na to, že se nejedná o žádné Capriolo, ale je to německé modifikace značky yuki. Konkrétně je to typ Speedy.

V roce 2010 jsem s nim jezdil bez větším závad. Pouze mi opět odešlo relé a koupil jsem novou baterii. Byl jsem s ním také na technické. Bylo mi vytknuto pouze to, že žárovky blinkrů jsou spíše žluté než oranžové.

Začátkem sezony 2011 jsem si pořídil yamahu majesty 125 a Speedyho jsem přestal využívat. Jelikož jsem do něj investoval poměrně dost peněz, bylo mi líto ho prodat, tak jsem ho půjčil známému.

30. 6. 2012 V týdnu jsem prodal yamahu, protože chci ještě něco silnějšího - konkrétně yamahu xj 600. Bohužel si pro ni pojedu až za měsíc. Opět budu využívat Speedyho.

pajapaja napsal 06.07.12 v 22:28

xj je dobrá volba.držák za pár kaček,jen nevybrat vrak.Tak ho sem potom vylep.čau

Kubajs25
Kubajs25 napsal 05.07.12 v 12:44

Tak já doufám, že už během příštího tejdne si přivezu yamahu xj 600, tak to bude už vyšší třída.

pajapaja napsal 05.07.12 v 11:08

ono se to už nevyplatí prodávat protože ceny jetin jsou na dně.Jinak jak se dívám na reakce,tak pokud nemáš a nerecenzuješ něco "echt pořádnýho" tak jako bys nebyl.

Kubajs25
Kubajs25 napsal 04.07.12 v 21:26

Ahoj,
tak v Domažlicích nejsou žádný odborníci a minimální konkurence, takže mají na všem velikou marži. Kdybych našel účtenku, tak bych to víc rozepsal.
Jinak to neprodávám. Dokonce na tom teďka jezdím i do práce, než budu mít novej stroj.

pajapaja napsal 04.07.12 v 14:39

Ahoj kubajs.Tak mně není dost jasný,za co ti v tom servisu naúčtovali tu osmičku,když novej motor 139 qmb v 72 ccm verzi stojí 6900 včetně dph. pokud by kupovali kliku,válec,píst vačku,řetěz,ventily...tak by se měli vejít i s prací tak do cca pěti tisíc /2500 * 2500/ ale předpokládám,že ten motor nebyl úplně na šrot.
No jinak jsou to celkem jednoduchý a spolehlivý strojky.Asi bych ho být tebou neprodával,když tě stál víc než novej a nechal bych ho na takovéto domácí ...tak ať ti slouží a nezlobí