Jawa 50 Dandy (1996)

Vlastník Mazi11
Vloženo 2.4.2012
Aktualizováno 12.11.2012

Tak to byla moje první "motorka", když pominu starýho dobrýho mustanga. Kupoval jsem ji hlavně na naučení a jako přibližovadlo do práce. Bohužel na silnici to moc nebylo (spíš jsem byl překážkou). Jinak ale pro začátečníka super.

První dojmy - První svezení proběhlo hned při koupi. Musím uznat že mě vzala za srdce. První rozjezd mě uchvátil kvůli akceleraci. S pionýrem o stejném objemu se nedá srovnat. Šlo krásně řadit, zlehka, žádné pazvuky a při zastavování mě oslnilo jak krásně jde zařadit neutrál. Během jízdy jsem byl velmi spokojen s chováním předních i zadních tlumičů a zejména se mi zalíbila přední kotoučová brzda.

Motorku bych doporučil pro - V dnešní době je to těžké protože se na ní smí jezdit až od šestnácti a v témže roce je možno již na 125ccm, čímž tyto padesátky nemají moc šanci jedině snad z hlediska ceny. I tak je motorka ale skvělá na naučení a pro začínající motorkáře vřele doporučuji.

Nejlepší na motorce je nízká spotřeba paliva, která těžko pokoří hranici 3l/100km. Je skvělá do města kde má velmi slušnou akceleraci (na 50ccm). Velice pěkně vypadá, je stavěná jako endurko, ale je to spíš opravdu pro mladé. Nejsem nijak extra vysoký (176 cm), ale i tak už mi byla malá.