Yuki TR 200 (2007)

Vlastník LUckeM
Vloženo 26.3.2012
Aktualizováno 17.6.2015

Moje první motorka " na papíry" , kterou jsem si koupil. Motorku jsem si zamiloval už na první pohled, když jsem ji spatřil na inzerátu a doteď se mi neokoukala. Motorku plánuji mít ještě asi dva roky, pak bych možná chtěl jít do nějaké té 600 ccm.

První dojmy - Motorku jsem si zamiloval už na první pohled, když jsem ji spatřil na inzerátu a doteď se mi neokoukala. Jezdí se mi na ní skvěle, a přes veškeré závady a problémy s ní, si myslím, že je vcelku dobrá. Stále mě někdy udivuje, když na ní po delší době sednu, jaký má tah když otočím heftem :)

Je to parádní stroj, který když potřebujete jet, tak jede. Nemám sní zatím moc zkušeností, mám ji teprve od listopadu 2011 a najezdil jsem zatím asi 850 km, takže se stále ještě seznamujeme a zbližujeme . Zatím jsem nemusel moc investovat, jen takové běžné opravy, kterým se člověk nevyhne.

2012-04-13
Tak sezóna začíná a já už mám naježděno zase o nějakých 600 km více . Motorka šlape jak má, problémy nejsou a doufám, že ani nebudou a že najezdím tuto sezónu mnoho kilometrů. Vpředu už mám novou pneu, nakonec sem zvolil pneumatiku značky Dunlop kvůli finanční stránce a vypadala, že by mohlá být dobrá, tak snad nebudu litovat. Akorát co mě ještě čeká a nemine je výměna gufer v přední vidlici a ložiska.

2012-08-11
Nato, že je to Yuki tak motorka drží po hromadě sice pár závad bylo, ale nic co by se nedalo vyřešit. Např. prasklý držák tlumiče na kyvce, ale to sem nechal zavařit a vše je OK naštěstí. Gufera už jsou taky vyměněná s tím spojena i výměna oleje ve vidlici, a neplánovaně sem musel opět vyměnit olej, protože olej, který byl v motorce se už nedá tak lehce sehnat a byl třeba doplnit . Musel sem vyměnit pumpu zadní brdy, ale to byla investice, se kterou sem počítal už když sem tu motorku kupoval, ale boužel se na to dostalo až teď. S motorkou už mám od koupi naježděno asi 3000 km a nestěžuji si na ní na naučení to stačí a nic tak hroznýho to taky není. Snad bude i nadále jezdit v pohodě. Ještě mě čeká uprava koncovky výfuku, protože výfuk směřuje přimo na pravý blinkr a ten už je celkem tmavší a začíná se tavit

2013-03-24
Tak blinkr je vyřešený, posunul jsem trochu níž výfuk a vychází to :) alespoň něco. Moto sezonu 2012 sem, dalo by se říct, ani neukončil, jezdil jsem vždy, když bylo nad nulou (alespoň +2 C) a nebyl sníh. Už v průběhu minulé sezony (2012) se mi naskytlo několik problémů s motorkou. První problém byl, že se mi za jízdy v důsledku zavzdušnění zadní brzdy zablokovalo kolo. No naštěstí jsem nejel rychle a dalo se to ukočírovat. Problém sem okamžitě vyřešil koupením nové brzdové pumpy. To ovšem vyřešilo problém, ale po nějakém delším ježdění se naskytl mnohem zásadnější problém, a to takový, že se za jízdy urval držák brzdiče v důsledku toho brzdič uletěl, ztratil jsem brzdové destičky a brzdič je nepoužitelný :( . Snažím se do teď sehnat originální brzdič, jenže není skladem a prý ještě strašně dlouho nebude ( v květnu mi končí stk takže problém), tak sem rysknul a objednal jsem brzdič jiný, který by mohl podle rozměrů pasovat. No uvidíme až dorazí. Další ale v podstatě menší problém byl, že mi odešel regulátor napětí. Ten šel naštěstí snadno vyřešit, a to koupi nového ( ne příliš drahého). Musel jsem koupit novou baterii, stará byla už delší dobu kaput. Nemilou zprávou pro mě bylo, že mám z největší pravděpodobností vybitou volnoběžku :( ( i když stojí okolo 1000 kč, těch poruch už je nějak moc :( ) tohle ovšem budu řešit později, naštěstí ihned naskočí nakopávačkou (alespoň něco skvělého). no a poslední problém který se mi naskytl v poslední době je s řazením :( když se rozjíždím dost často se mi stane, že nemůžu zařadit z jedničky na dvojku, ostatní rychlosti tam padají skvěle. Věřím, že sem si tim vybral už veškeré závady a doufám, že po spravení (což vzhledem k financím nevím kdy bude) bude už jezdit bez problémů

Motorka byla prodána... i když mě to dost zamrzelo, ale útěchou byl versys v garáži :)

elvis78
elvis78 napsal 18.06.15 v 07:00 7b.

Poslední řádek je dobrý počin
Versys je moc pěknej.

LUckeM
LUckeM napsal 27.01.13 v 19:04

Dík Vláďa :))

Vladimir-U.
Vladimir-U. napsal 27.01.13 v 19:03 10b.

Vím že ses dosti nadřel na to abys jí měl a si supr kámoš, jasných 10 b. a přeji ti ať ti vyjde to xtéčko

martaass
martaass napsal 13.01.13 v 20:34 10b.

LUckeM
LUckeM napsal 12.04.12 v 20:53