Piaggio Zip 50 (1994)

Vlastník Aaronek
Vloženo 20.4.2011
Aktualizováno 20.4.2011

Normální skútřík na popojíždění na koupálko a pivko

Zipa jsem koupil jen tak na občasné popojíždění na koupálko a pivko. 50ccm a 2-taktní motor byl přesně to, co jsem potřeboval. Mohla na něm jezdit i přítulkyně, takže nebylo co řešit.

Zipák makal naprosto v pohodě a bez problému.
Vcelku nemám ani co napsat. Jen, že na těch 10" kolech to nejde moc klopit. Párkrát jsem to pěkně položil. Vždycky když jsem v náklonu chytil nějakou díru a nebo když jsem to poklopil až moc, tak jsem chytil bočním plastem o zem
Pokaždé lišej jako prase . Na Zipu se jezdilo jen v létě a v kraťasech a triku... auuu !!! Ještě teď si vzpomínám jak štípalo

Jinak skútřík bez problémů. v 17 tis. km mi odešel řemen variátoru.
Ve 20 tis. km jsem ho prodal, protože už začal cinkat motor a ozývat se klika a začal zlobit variátor, který někdy cukal.
Prostě to chtělo repasi (výbrus, píst, kroužky, pouzdra a udělat kliku +¨nový variátor) a já do toho nechtěl cpát peníze...

Kamarád si v roce 2009 koupil nového Zipa 50 a on to byl skoro úplně stejný design . Jen pár vychytávek a motor 50ccm 4-takt.
Proti 2-taktu je to lenoch, ale to je dnešní daň za ekologii.

Je to určitě dobrý kompromis mezi čínskejma šitkama prodavanýma v Globusu a nehorázně drahýma japoncema.

Wencas
Wencas napsal 09.09.11 v 21:12

vyzkoušeno*

Wencas
Wencas napsal 09.09.11 v 21:11

Na pole dobrý(Vyskoušeno :D )