Jsem druhým majitelem.Motocykl je velmi zachovalý,při koupi měl najeto asi 10000 kilometrů. Koupí Jawy 650 jsem si splnil své přání.
Výška jezdce: 180 cm
Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Aprilia Pegaso 650: Jawa je mi bližší
První dojmy - Proti předchozí Jawě 350 mě zaujal hlavně motor. Je silnější, motorka celkově je větší a její projev mě uchvátil natolik, že jsem 3 roky starou Jawu 350 prodal a 650 Style koupil.
Motorku bych doporučil pro - Jawa 650 je vhodná pro ty, kteří již nějakou zkušenost s motocykly mají. Z výroby se na ní mnohé nepovedlo (elektroinstalace, dráty v zadním kole, reflektora drobnosti) , je proto nutné s tím počítat a pokud to již předchozí majitel neprovedl, minimálně elektroinstalaci předělat a zadní kolo přeplést do silnějších nerezových drátů.
Recenze
Po koupi:
Zatím nemám moc zkušeností,ale jde o příjemný motocykl,jede až 160 km v hodině,spotřeba asi 4,5 litru při rozumné jízdě.Jako doplnky mám na motocyklu hlavní stojan,nosič,kufr Givi 46 litrů a nižší plexi.O dalších doplněních či změnách zatím neuvažuji ,orig. motorka vypadá dobře. Uvidím, co přinese čas.
¨¨¨V roce 2009 motocykl prošel opravou a částečně výměnou elektroinstalace,která je z továrny silně poddimenzovaná a téměř všichni majitelé Jaw 650 už vědí,o co jde.V současné době by už Stylka měla být bez problémů,když jsem upravil i rozpadající se světlomet.
¨¨¨V červnu 2010 jsem koupil a instaloval na motocykl vyšší plexi Givi,protože německé bylo příliš nízké a také prasklo.Nvíc jsem namontoval chrániče rukou,to spíš kvůli nečistotám,které se obzvlášt' v dešti lepily na rukavice.
Plánuji udělat vyhřívané rukojeti,přeplést zadní kolo do nerezových drátů a dát trochu poupravit sedlo,protože spolujezdec má při jízdě tendenci sjíždět na řidiče.Tyto úpravy přinesl čas a provoz.
¨¨¨Srpen 2010 -jsem po dovolené.Projeto Rakousko,Slovinsko,Chorvatsko,Itálie,celkem přes 2000 km a Jawa se osvědčila na 100 procent.Takovou cestu absolvovala poprvé a tak už vím,že příště mohu jet třeba i mimo Evropu.Cestou byly trochu potíže(píchlé kolo,padlý motocykl),ale jsem doma a Jawa jezdí bez problémů dál.Průměrná spotřeba?4 litry přesně,tak co si přát víc? Sezona 2010 je za námi,Jawa 650 nikde nezklamala,jsem s ní maximálně spokojen.Sice Stylku čeká ještě pár úprav(přepletení zadního kola do nerez silnějších drátů,už je mám doma...),ale nepovedená sezona 2009 je zapomenuta.
Sezona 2011 je za námi.Promně a mojí Jawu byla úspěšná.Nenajezdil jsem sice tisíce kilometrů, ale vylepšoval jsem motorku. Zadní kolo je nově vypleteno do silnějších drátů.Přední reflektor, který se příliš neosvědčil, jsem vyměnil za jiný, s čirou optikou, podobný má Yamaha 1300. Dokoupil jsem palubní hodinky, obul novou zadní pneu Maxxis a mám v plánu další úpravy, to ale zase později.Motocykl nikde nezklamal a tak mohu očekávat sezonu 2012.
Rok 2012 de facto skončil. Moje Jawa má novou přední pneu Heidenau a nově dostala i boční kufry. Absolvovali jsme dovolenou v Polsku a motorka jede opravdu dobře, bez zaváhání. Je vidět, že běžná údržba stačí k tomu, aby člověk mohl spolehlivě jezdit i na Jawě 650.
Hodnocení sezony 2013 : Jawa opět jezdila tak, jak se sluší a patří, tedy spolehlivě.Vyzdvihnout musím hlavně dovolenou ve Finsku. http://www.volneset...ru.cz/celek_tab.html Za letošní rok jsem na tomto motocyklu najezdil skoro 10 tisíc kilometrů. K technice mohu poznamenat jen to, co píšu v článku o dovolené: regulátor VAPE R 87 vyráběný speciálně pro Jawu 650 není ideálním řešením, vydrží okolo 12 tisíc kilometrů. Potom je nutná jeho výměna.
Po sezoně jsem v servisu dal seřídit ventily a byly v toleranci. Celkově tedy rok 2013 hodnotím slovy : velká spokojenost.
Je začátek roku 2015, takže mohu hodnotit sezonu 2014 . Jawa 650 si plnila vzorně své úkoly. Motodovolenou na Balkáně zvládla na jedničku. Ostatní cesty také, bez nejmenšího zaváhání. Z doplňků dostala chrániče teleskopů, které se velmi osvědčily a doporučuji je každému, kdo nemá na vidlicích manžety. Po sezoně jsem Jawě vyměnil olej, opět MOTUL a tak můžeme čekat na jaro roku 2015...
V červnu 2015 jsem motocykl prodal sběrateli Jaw do Německa. Nebylo to lehké rozhodnutí, ale život jde dál...
Kdysi jsem přišel do motodílů v kolíně a tam stála modrá a nová. V doprodeji za legrační peníze vůbec se mi nelíbila a řikal jsem si kdo si takovou zrůdu může koupit. Názory se ale mění. Měl jsem 650 klacík.. kterého jsem prodal protože jsem si koupil verzi 35,4kw a ne tu první s údajem 34,5. Vadí mi na tom že je to chlazené vodou a nemá startovačku. ale to je dávno ...Jo stylka a ještě v černém bych dnes neváhal ani minutu.
Kdysi jsem přišel do motodílů v kolíně a tam stála modrá a nová. V doprodeji za legrační peníze vůbec se mi nelíbila a řikal jsem si kdo si takovou zrůdu může koupit. Názory se ale mění. Měl jsem 650 klacík.. kterého jsem prodal protože jsem si koupil verzi 35,4kw a ne tu první s údajem 34,5. Vadí mi na tom že je to chlazené vodou a nemá startovačku. ale to je dávno ...Jo stylka a ještě v černém bych dnes neváhal ani minutu.
Finsko
Zdravím,
Moc hezká jawka, sháním také 650 Stylku, kdyby byla náhodou k prodeji, dejte mi vědět
602266205,
děkuji Sharp
srsen600> Proc?? Tyhle 650 nebyly spatny.