Moto Morini 9 1/2 (2010)

Vlastník bufan
Vloženo 17.10.2023
Aktualizováno 17.10.2023

Kdybych se náhodou nesvezl na Corsaru, nikdy bych o Morini ani neuvažoval. Jenže ukázaná platí a byl jsem lapen...

Moto Morini 1200 Sport: Nebyla žádná dostupná

První dojmy - Moc jsem se těšil na první dojem ze slabší verze motoru z Corsara a byl jsem od začátku nadšenej. Není to takovej divočák jako dárce agregátu, ale pořád má sílu jako bejk...

Doplňky na motorce - Origo plexi, hnusný čínský páčky.

Asi bych svoje hledání verze 1200 Sport vzdal a nechal to plynout, kdyby mi nepadla do oka tahle barevná varianta. Normálně se mi totiž 9 1/2 moc nelíbila. Tahle barevná kombinace je však hodně podobná Ducati GT 1000, kterou také dělali takhle polomáčenou s barvou kapučína. Jenže tohle byla i ekonomická volba, za jedno GT bych Morini měl dvě, možná 2 a 1/2... Vyměnil jsem tedy oběživo a vydal se kousek pod Mnichov. Nechtěl jsem si kazit první dojmy testovací jízdou, tak jsem to rovnou naložil a hurá domů. Miluju ten pocit vézt si novou (jinou) motorku domů v dodávce a neustále ve zpětném zrcátku kontrolovat, že tam opravdu je a jaký že má holka štěstí do jak dobrých rukou se dostala.
Je zajímavý se dočítat o fabrice spoustu zajímavých věcí, krásně to tu popsal jiný majitel 9 1/2.
Je to vhodná varianta pro někoho kdo nechce na motorku kupovat žádné doplňky. Na tohle totiž nejde koupit skoro nic a tudíž se musí jen jezdit :)
Z projevu motorky jsem nadšenej, spotřebu neřeším, je to pro radost a snad největší radost mi dělá jen tak se na ní koukat. Ty kola! Pardon, ta kola! Toho jsem se trochu bál, že budou volezlý a zrezlý, ale krásně to šlo dát do pucu. Lakování je kapitola sama pro sebe, fakt je to moc pěkně udělaný a jen se divím, jak mě mohla tahle značka takhle dlouho unikat. Ale nakonec neunikla :)

Gemil
Gemil napsal 11.11.23 v 19:19 10b.

zolik.
zolik. napsal 24.10.23 v 09:50 10b.

1) krásný kus krásného modelu;
2) celá krásná sbírka poctivých moderních nedigitálních motorek;
3) jen tak dál (zkus dát šanci i starým Triumphům, třeba Daytona 1200 s plným výkonem 147 koní a zvukem jako dvojité L-ko ducati? Nebo nahý Trident 750/900 by ti určitě garáž neztrapnil -na něm najel jeden mesík 250t mil jako nic (a fabrika mu pak dala výměnou stronciově žlutavou T595i s tím pěkným Al-rámem od Spondonu).
Zdar a neprodávej.

elvis78
elvis78 napsal 24.10.23 v 09:03 10b.

tak to je fakt krásná motorka, netušil jsem že něco takovýho vyráběj

petr13
petr13 napsal 22.10.23 v 14:53 10b.

vojtechposmourny
vojtechposmourny napsal 18.10.23 v 17:20 10b.

Paráda převeliká