Yamaha XV 500 (1983)

Vlastník Klarysss
Vloženo 11.8.2019
Aktualizováno 11.8.2019

Božííííííííí. Dobrá ovladatelnost, ovšem je trochu masivnější, takže já s mými 165 cm jsem ji musela dostat do ruky, ale po pár jízdách jsem si jistá, že to byla správná volba.

Honda XRV 750 Africa Twin: žebřík požadované úrovně k bezpečnému nasednutí a sesednutí nebyl k sehnání

První dojmy - Supr božíííííííííí. Jakmile mě opustila panika, že je to těžká kráva, s motorkou jsem se sehrála, zjistila jak se chová ve městě, v zatáčkách, na mokré vozovce, na štěrku :/ (silničáři zase kvalitně opravovali cca 5 km úsek cesty a to bylo peklo, ale přežila jsem to bez úhony já i motorka). Pravda, motorka hlavně její hliníková části a plasty jsou již zašlé věkem, ale přes zimu snad bude čas ji na další sezonu trošku vyšperkovat. Přece jen je to už má něco za sebou od roku 1983, projela velký kus světa, mimo jiné má ještě stále na zadním blatníku nálepku státní univerzity v Oregonu a zatím má najeto něco málo přes 16000 mil. Stále je ale živá a rozhodně mi nepřijde, že by její nejlepší léta měla za sebou.

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka, který si chce jízdu vychutnat a né to hnát s větrem o závod

Doplňky na motorce - Brašny, rolka, opěrka - dokonalé a dostačující

Vybrala jsem si ji, protože je nízká, což byl nejdůležitější požadavek. Chopper byla jasná volba, už z toho důvodu, že volím spíše pohodovou jízdu.
Motorka mi sedí perfektně v ruce, což je při mých 165 cm celkem podstatné. Je sice "krátká" jak prezentovali někteří moji známí, ale jelikož mají kolem 180 cm, je jasné, že volí jiné, pro ně přijatelnější typy motorek.
Nicméně spotřeba je cca 3,5-4 l/100km, podvozek je pevný, brzdy neflokují, řazení je hladké, jakmile jsem motorku dostala po pár jízdách do ruky, musím říct, že se mi s ní jezdí naprosto skvěle. Bez brašen už si nedokážu představit cestovat, jsou nejen součástí motorky, ale samozřejmě velmi praktické. Jediná nevýhoda, kterou ovšem odbourá až čas, je váha motorky. Na nestabilním povrchu (štěrk na cestě) se občas obávám, aby se mi nepřevrátila na stranu, jelikož bych ji sama asi těžko zvedala.
Silnice i město zvládá perfektně, mokrou cestu taky lesní nebo polní cestu jsem s ní ještě nezkoušela a pokud by to nebylo zrovna nutné, ani to nemám v plánu.
Dokážu si představit s ní vyjet na cesty například po ČR, je neuvěřitelně pohodlná, rychlost max. 160 km/h ve dvou je také bez problémů, ale již hraniční, přítel zkoušel co to dá :) Máme v plánu vyrazit na pár dnů na motorkách, tak jsem zvědavá
]

horajs
horajs napsal 20.03.20 v 08:45 10b.

Pěkná babča ale i majitelka

horajs
horajs napsal 20.03.20 v 08:42

Ahojky.Tak vítej mezi XV500R.
Pěkná japonská myška
spousty šťasných a hlavně bezpečných kilometrů.

Vladi750VN
Vladi750VN napsal 02.09.19 v 16:56 10b.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 18.08.19 v 16:14

tomcruise77
tomcruise77 napsal 18.08.19 v 16:11 10b.

bezva stroj. A i holka jako ty dokáže postavit padnutou mašinu třeba o velikosti Goldwingu. Jen musí vědět jak na to. Koukni na youtube.