BMW R 1100 GS (1997)

Vlastník Šmidja
Vloženo 28.1.2017
Aktualizováno 22.5.2020

Vytoužený cestovní stroj, odpovídající mému stylu cestování.

První dojmy - Geniální vlastnosti na silnici, perfektní cestovní stroj, předběhla dobu.

Doplňky na motorce - Nosič kufrů Big Husky, kufry Big Husky, 12v zásuvka na řidítkách , Blastry z gs1150, rozšíření stojánku, rozšíření stupaček do terénu, topcase, nosič topcase vlastní výroby.
výstuha podsedlové části (vzpěry mezi nosiči kufrů), přešité sedlo , originál vyhřívané rukojeti, vysoké zatmavené plexi, přídavné světlomety, čiré sklíčka blinkrů,KN filtr, laděný výfuk GPR.

Motorku jsem si vybral kvůli touze cestovat, předchozí motorka fazer rv 2000 už pomalu přestával stačit. Tato motorka perfektně vyhovuje na dlouhé 14 denní cestování a stejně tak i na vyjížďku okolo komína.

Z prvu asi půl roku jsem byl toálně nadšený. Geniální ovladatelnost, skvělý podvozek. prostě konečně super mašina pro mě.

Po půl roce však přišel vážný problém. Motorka začíná divně pocukávat. Speciálně při plynulém zrychlování v rozmezí 3000-3500 ot.. Tím začal asi půl roční boj a hledání příčiny. Začal jsem číst všechna fora a články o problémech tohoto tipu. A začlo se s výměnou spousty komponent. šel jsem od toho nejjednoduššího. Výměna svíček bez úspěchu. Kabeli kesvíčkám, nic. Palivové čerpadlo, nic. Zapůjčení a otestování nové civky, nic. Začlo to být zoufalé, po návštěvě v Oslavanech u Tondy který na zkoušku vyměnil i Hall senzor jsme zjistily že bude nejspíš závada ve steřelém kabelovém svazku. Objednal jsem tedy jiný a celou motorku rozebra vystříhal starý kabelový svazek a natáhl nový. Na chvíly se zdálo že je po problému, chyba objevil se znovu.

Vzdávám to musí k odborníkovi. Objednal jsem se tedy do Cyrilmoto v Prostějově. Kluci dali mašinu za 2 týdny do kupy. Nakonec taková hloupost jakou byly špatné vstřikovače.

Ten rok co se dala motork ado kupy jsme vyrazili s Nerronis do Norska. Tam motorka opět párkrát zazlobila. Prasklé spojkové lanko a odešel Hall snímač. Také nadměrnou zátěží mou, mé přítelkyně a zavazedel odešel podvozek, jak pružiny tak tlumiče.
Pružiny dány progresivní a tlumiče zrepasovány.

Od té doby zase naprostá spokojenost.
Motorka je nejlepší jako cesťák nadlouhé cesty po silnicích. Stejně jako na krátké výlety v okolí. Trochu hůř je na tom ve městě přece jen váží něco víc a díky motoru typu boxer to do úzkých kolon také moc není. Motorka se cítí jako doma i na polňačkách. Je však několika lidmi dokázáno, že mašina zvládá dobře i těžký tern.

Je to asi nejvšestranější mašina co znám.

Gahan37
Gahan37 napsal 22.05.20 v 19:41 10b.

Nejlepší recenze týdne

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 04.02.17 v 10:15 5b.

dlouhé 14 denní cestování ???

3nečák
3nečák napsal 01.02.17 v 09:39 10b.

kdyz to mas v ruce vlezes se vsude

Clostridia
Clostridia napsal 30.01.17 v 20:17 10b.

Nenech se odradit tím městem, je to sice tlusťoška, ale i v kolonách se vejde skoro všude.

peter332
peter332 napsal 28.01.17 v 17:51 10b.

Tak táto mašinka je kus poctivého železa nech Ti robí samú radosť jasnych 10b