Buell Blast (2009)

Vlastník JeanVEGA
Vloženo 24.12.2016
Aktualizováno 24.12.2016

Malá a super jednoduchá motorka na každodenné dochádzanie do práce.

První dojmy - Krásne sa ovláda - takmer ako bicykel. Motor by zniesol pár koní navyše a radenie vyžaduje zvláštnu techniku. Po prvých pár mesiasoch som absolútne spokojný.

Motorku bych doporučil pro - Začínajúci motorkári, vďaka malej hmotnosti a celkovej nízkej stavbe vhodná pre mejšie postavy. Pre tých, čo sa radi odlišujú.

Doplňky na motorce - Postranné kapsy
Vyhrievané rúčky
Nižšie a rovné riadidlá
Postranné spätné zrkadlá

Po tom, čo som sa rozlúčil so svojou Kawasaki Z7S 2001 som dva roky smútil a márne sa obzeral po náhrade.

Občas som prelistoval nejaké inzeráty v okolí, avšak stále chýbala správna motivácia a hlavne - presvedčiť polovičku. Tá sa sama našla, keď sme sa presťahovali 12km od mojej práce.

Vždy som mal rád veci, ktoré nemá každý druhý - autá, motorky. Buell ako produkčný výrobca už neexistuje a jeho najmenší a najlacnejší model sa ukázal vo výsledkoch vyhľadávania. Zjednal som si prehliadku s jazdou a bolo to!

Blast pôsobí jednoducho, nemá ani len otáčkomer či indikátor paliva. Nájde sa len tachometer a počítadlo kilometrov (u mňa míľ). Po nasadnutí ma zaujala veľmi jednoduchá manévrovateľnosť. Cítil som sa ako na bicykli.

Na obyčajnej ceste a v meste Buell drží krok so zvyškom premávky. Jeho 34 koní sa rýchlo unaví na diaľnici, kde pri cca 120km/h začína mať dosť. Na krátke vzdialenosti to nie je problém, okrem toho, je to otvorený motocykel.

Hlavným lákadlom je cena a minimálna údržba. Jednoduchý jednovalec OHV, karburátor, 5 stupňová prevodovka, dve brzdy a to je všetko.

Nebol by to Buell ak by nebo niečím zvláštny, všakže? Výfuk je pod motorom pred zadným kolesom, do nádrže sa nevmestí tankovacia pištoľ, je teda nutné ju celý čas držať, olej sa kontroluje zhora pred nádržou a zadné koleso poháňa remeň a cestu jemne znepríjemňujú vibrácie.

spike-cz
spike-cz napsal 27.12.16 v 08:06 10b.

fatman
fatman napsal 24.12.16 v 21:00 10b.

Gratuluju
Trochu jinakosti mám taky rád .
10bodů, jako dáreček, když jsou ty vánoce