Simson SR 50 (1990)

Vlastník Exert
Vloženo 26.4.2016
Aktualizováno 26.4.2016

Simson SR50 takzvaný skůtr s manuální 4 stupňovou převodouvkou je super stroj alespoň pro mě do města a popojíždění.

První dojmy - No co bych Vám asi tak řekl, je to nesmrtelný stroj co jede za každé situace. Když sem ho koupil stál chudák 7 let v garáži bez hnutí. Baterka ende, gumy ende, ale když i po 7 letech stání chytl na druhé našlápnutí to bylo teprve překvapení. Takže za mě nesmrtelnej stroj.

Motorku bych doporučil pro - No v dnešní době asi pro někoho komu se to líbí jinak všichni jedou ty ošklivé skůtry s automatem. Je mi 22 a bez Simáka si to neumím představit :-)

Doplňky na motorce - No jako největší vychytávku beru asi očko na tašku či batoh a rám pro závěs takového toho dvoudílného fusaku na kolo na pravé straně motorky

Potřeboval jsem něco na ježdění do školy co mě nesežere na dílech a jezdí za pakatel opraví se na koleni a jede za každé situace.
Najeto na něm mám už tisíce km a zatím můžu říct že ve štychu mě nechal jen jednou a to když se svíčka odebrala do jejich nebe , ale naštěstí se to stalo. když sem byl kousek od mototechny takže hned výměna a jelo se dál.
Na Simákovi jsem udělal za tu domu už hodně věcí. Začalo to výměnou brzdové páčky pokračovalo výměnou oleje, výpustného šroubu co se urval a další mnoho věcí než sem se tuhle zimu vrhnul na kompletní repas celého motoru (píst,kroužky ojnice,spojka, těsnění,ložiska a válec) karburátoru, disků, nové pneu, bowdeny a lanka. Teď jsem dělal ještě pískování a lakování disků, nové pneumatiky, vyvaření bočnic a chystám se lakovat. Chci zachovat originální stav motorky takže zase bílá barva
Motorka je asi nejvhodnější do města či vesnici, ale i na polňačku či do lesa se s ní nebojím a vyjede snad všechno
Na cestování to s ní moc není je to jen padesátka a má 2,7kW, ale i tam sem s ní vyrazil na asi 160 kilometrovou cestu a pozor v nádrži mi ještě zbylo
Je to dvou takt takže se do nádrže leje benál s olejem v poměru a je rozumné sebou mít vždy malinkou lahvičku aspoň pro naředění 1l benzínu. Jede cca 2,5L/100km takže paráda.

Tonny1980
Tonny1980 napsal 02.05.16 v 05:40 10b.

moc pěkné

Rubi
Rubi napsal 01.05.16 v 17:41 10b.

Šikulka.