štatně startuje,atudená chcípá

Odpovědí (4)
 • 0

  7.10.2018 od Milos1

  Nějak neruzumím jazyku tvého kmene

  Doplnit odpověď

 • 0

  8.10.2018 od hrnous

  To asi nikdo. Jedná se o 250OHC nebo 350OHC ?
  Pakliže 250OHC tak bývá problém v natryskování a funkci mechanického sytiče - někdy přisává, netěsní pístek. Taktéž je třeba najít na páčce vhodnou polohu - ideálně někde za polovinou rouzsahu. Plný sytič neznamená reálně maximální funkce obohacení.
  Pakliže 350OHC, tak zde zbývá jedině napojit na diagnostiku a uvidí se. Pokud chcípá studená, tak je to jistým způsobem normální. Po startu chce trošku protůrovat plyn, ale Euro 4 se na tom odst podepisuje. Pakliže je obecně problém i se startováním za chladna, tak to chce napíchnout na diagnostiku a prověřit funkci čidla nasávaného vzduchu a teploty motoru. Obě do toho mají co kecat a mohou odcházet.

  Doplněno:

  ano díky moc,něco podobného mi říkali v servisu také je to nová Jawa 350 OHC,musím to nějak vyřešit

  8.10.2018 od hřebíček

  Doplnit odpověď

 • 0

  28.5.2019 od udinar

  Mám novou 350 OHC a dělal i to také, ale jen prvních 1000 Km. Já jsem pak natankoval dvě nádrže stovky (jedno od kterého distributora jestli Shell, OMV, Benzina) a tento problém se vytratil. Takže to chce trpělivost

  Doplnit odpověď

 • 0

  5.6.2019 od pen

  Předchozí rada je teda vopravdu výborná!
  Ovšem je li to Jawa 350 OHC je to děsně jednoduchý a píšou to (kupodivu) i v návodu - když selžou všechny pokusy, je na čase si přečíst návod k použití....
  Škrtící klapka vstřikování má normálně štelovací doraz (na imbusák 2,5 - ten musíš mít!) jako u karburátoru a tím si můžeš nastavit volnoběžný otáčky. Blbý je, že dyž se motor vohřeje, můžou bejt trochu vyšší než doporučujou, tzn. 1500 plusmínus 150 ot/min. Musíš si vybrat - buď ti to bude studený chcípat, nebo budeš mít volnoběh trochu vyšší.

  P. S.: Ale bacha, nevim esi je to u všech mašin, ale u mý ten štelovací šroubek nákej debil (v Číně? v Jawě?) pojistil lepidlem na závity tak, že sem na něm strhnul imbusovou díru na imbusák!
  Dyž nepude normálně povolit, tak to rači svěř někomu, kdo to umí, páč ten šroubek má jemnej závit a dyž si to nedá říct, tak musíš mít závitník i závitový vočko M 5 x 0,5 mm a to se blbě shání.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.

TOPlist