V Galerii Vaňkovka v únoru vystavují Harleye

Že už tak dosti motorkářské Brno bude letos žít jednou stopou o něco víc, je díky březnové výstavě Motosalon jasné už dávno. Ovšem menší výstavu motocyklů tam najdete už teď. Ve Vaňkovce si můžete prohlédnout na čtyři desítky zbrusu nových i raritních starých Harley-Davidsonů.

Dlužno říci, že nejde o žádnou akci k Motosalonu, ani o impuls ze strany Harley-Davidsonu, nýbrž čistě o záležitost Galerie Vaňkovka, známého brněnského nákupního centra. Výstava nazvaná Žijeme Harley-Davidson je součástí oslav 15 let od založení Galerie Vaňkovka, která vznikla na místě bývalé továrny rakousko-uherského podnikatele Friedricha Wanniecka, již v centru Brna otevřel již v roce 1865. Takže sám prostor má letos také půlkulatiny - 15 obchodní centrum, 155 budova.

Výstava potrvá do 22. února a nabídne návštěvníkům skoro 40 motocyklů Harley-Davidson různého věku. Tím nejstarším je model 16J z roku 1916 po renovaci, hned za ním je o pouhý rok mladší vojenský stroj, jeden z prvních modelů s třístupňovou převodovkou, kterým byla vybavována americká armáda při svém vstupu do 1. světové války, z druhého světového konfliktu je zase legendární model WLA, tento datovaný 1942. Z roku 1924 potom pochází model FR čili Factory Racer, protože závody ke značce Harley-Davidson vždy patřily.

Poválečná léta reprezentuje třeba Spotster z roku 1952, motocykl, který proslavil Elvis Presley, a pak už se dostáváme k modernější produkci. Chybět nemůže samozřejmě Fat Boy, vystavené jsou dva - ten nejnovější a model z roku 2008, kdy značka slavila 105 let od svého založení, tenhle má výrobní číslo 2, když jednička je v továrním muzeu. Lahůdkou je VRSCX 1300 Screaming Eagle V-Rod, silniční replika závodního dragsteru z roku 2007, a tu nejmodernější produkci reprezentuje elektrický model LiveWire.

O víkendech bude ve Vaňkovce s Harleyi spojený ještě doprovodný program. Tuto sobotu proběhne soutěž v páce v osmi kategoriích (veřejnost i profíci), příští týden se v sobotu zájemci utkají o nejlepší fotku od fotostěny a v neděli budou soutěže s motorkářskou výbavou. Od téhle soboty do konce výstavy se bude závodit na motocyklovém simulátoru, nejlepší jezdec postupuje do mezinárodního kola, kde může vyhrát nového Street Roda.

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):


TOPlist