Korsika na veteránech 2024

Korsika na veteránech 2024
Pořadatel: Michal
Město: Ajaccio (Korsika)
GPS: mapa
Začátek: 13.06.2024
Konec: 23.06.2024
Vložil: chorvat
Vstupné: Zdarma
Zobrazeno: 2117x

Termín: 13.06.2024 - 23.06.2024

Zatím je nás pět, všichni na Jawach 500 OHC a tři dodávky, v každé dodávce pojedou dvě osoby a dvě motorky, to znamená že aktuálně je zapotřebí obsadit třetí dodávku kde schází jedna osoba + motorka.

Jelikož by to na těchto strojích bylo po vlastní ose čisté trápení a časově velmi náročné, jede se dodávkami, pokud se tedy chcete na akci přihlásit, je zapotřebí si zajistit vlastní dodávku, ideální stav je jedna dodávka, dvě osoby + dvě motorky.

plán akce je následující:

13.06.2024 v 09.00 hod. sraz na čerpací stanici MOL před hraničním přechodem v Mikulově, čeká nás 413km dlouhá cesta poblíž Rakouského Zell am See, zde zůstaneme dva dny. Budeme podnikat výlety do okolí, jezero v Zell am See, Orlí hnízdo - Obersalzberg, muzeum veteránů, Grossglockner, Krymské vodopády, skalní soutěsky, Kaprun, Sallbach, ledovce, aquapark, horská bobová dráha, termální koupaliště ... jak kdo bude chtít, možností je dost.

15.06.2024 po snídani odjezd směr Livorno, pojedeme nádhernými horskými silnicemi přes Cortina d'Ampezzo, horský průsmyk Colle Santa Lucia, Cavalese, Trento - zde z časových důvodů najedeme na Brennerskou dálnici a budeme pokračovat okolo Lago di Garda, přes Bologna, Firenze až do Pisy. Komu se bude chtít, může na výlet, kouknout na šikmou věž, nebo vyrazit do města.

16.06.2024 - brzy ráno odjezd na trajekt, z Pisy do Livorna je to přibližně 20 km, trajekt odplouvá z Livorna v 08.00 hod., dostavit se k nalodění na trajek je třeba min. 60min před vyplutím!

na Korsice v přístavu Bastia budeme přibližně ve 12.30 hod., zde se vylodíme a pozvolna pojedeme na ubytování které máme zařízeno od 17.00 hod. v Res. komplexu poblíž městečka Porto Vecchio na jihovýchodě ostrova - ideální poloha pro výlety.
Pěkné zánovní, dobře vybavené apartmány v turisticky nejžádanější a nejkrásnější části Korsiky. Komplex je vybaven bazénem, grilem ... k moří je to cca 300m, krásné pláže s jemným bílým pískem, tyrkysové moře, nádherná příroda ...

17.6. - 23.6.2024 volný program, výlety po celé Korsice, hory, pláže, památky, jak kdo bude chtít, Korsika je opravdu nádherná a neuvěřitelně rozmanitá, stojí za to ji vidět celou, což ale bohužel za tak krátkou dobu pravděpodobně nestihnete.

23.6.2024 ráno odjezd z ubytování směr přístav Bastia, ve 14.00h odjíždí trajekt směr Livorno, v Livornu budeme v 18.30h, zde se vylodíme a vyrážíme směr Domov, do ČR je to z Livorna cca 1000km, až domů cca 1200km. Proto počítám s tím že přespíme někde na půli cesty, nejspíš v oblasti někde okolo Villachu, to už ale vyřešíme operativně během pobytu na Korsice.

-Jen upozorňuji, nejsem žádná cestovka, nic si za to neberu - nic z toho nemám! Ubytování Korsice pomohu zprostředkovat, platí si jej ale každý sám. Trajekt platí každý sám ihned při objednání online platební kartou, jízdenka Vám přijde na email, pokud by někdo nezvládal, určitě pomohu. Ubytování je jednoduché, na krásném a bezpečném místě, nečekejte žádný luxus, ale ani žádnou špínu. Většinou jde o manželskou postel pro dvě osoby a o přistýlku ve formě rozkládacího gauče rovněž pro dvě osoby, doporučuji určitě vzít spacák, za lůžkoviny se připlácí.

Pokud máte jakékoliv dotazy, volejte 777 111 529. Až se trochu umoudří počasí, předběžně počítám s termínem koncem dubna, začátkem května, uspořádáme seznamovací a organizační vyjížďku s přespáním v Jeseníkách.

Souhrnné informace: Celá trasa je dlouhá 2500km (dodávkou) + cca 1000 - 1500 km najezdíme po výletech na motorkách, trajekt na Korsiku vyjde zhruba na 380 eur za dvě osoby a dodávku, mýtné na dálnicích tam i zpět zhruba 70 eur.
Jídlo: absolutně nemá smysl cokoliv zbytečně tahat sebou. Sem tam zajdeme do nějaké z místních restaurací, sem tam něco ugrilujeme a jinak budeme nakupovat v místních supermarketech, ceny jsou zde zhruba stejné jako nás, nicméně tuto položku do nákladů nepočítám, jíst musíte i doma.
Ubytování Korsika: 7 nocí vyjde přibližně na 8000,-Kč, ubytování cestou přibližně 2000,-Kč. Náklady na osobu celkem se vším všudy zhruba 20 000,-Kč + nějaké kapesné a jídlo.

Tak pokud máte zájem a chcete se přidat, pište na michalpasrbek@seznam.cz, nebo volejte 777111529. Nehlaste se mi prosím na akci dříve než se spolu domluvíme!

Přihlásit se na akci

Seznam přihlášených (1)

Zúčastním se: Určitě (1), Možná (0), Pořadatel označil(0),

Fotogalerie

Mapa akceVložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist